3. HNL Zapad: Najboljoj obrani lige Krk zabio četiri gola i učvrstio prvo mjesto

Igor Šestak • ponedjeljak, 12.11.2012.

Nogometaši Krka u prošlom su kolu na vrhu 3. HNL Zapad smijenili Grobničan, a u 12. kolu su iskoristili novi kiks svojih rivala i pobjegli im na četiri boda prednosti. Odličnu formu nastavio je Rovinj slavljem protiv Halubjana, uspon na tablici zabilježili su Orijent i Rudar, a negativne nizove prekinuli su nogometaši iz Senja i Hreljina.

Do svoje osme pobjede u posljednjih devet kola i pete uzastopne stigli su nogometaši Krka u dvoboju s Novaljom. Gosti s Paga na Krk su doputovali kao jedina neporažena momčad lige s tri pobjede i čak osam remija, a njihova obrana do ovog kola bila je najbolja u ligi s tek šest primljenih golova. No, igrači Alena Horvata nastavili su sa sjajnim igrama u posljednje vrijeme i mrežu gostujućeg vratara Hodžića pogodili čak četiri puta.

Prvi gol pao je već u četvrtoj minuti, a strijelac je bio Fulvio Poropat. Samo 13 minuta kasnije na 2:0 je povisio Antonio Pejanović, a sjajno prvo poluvrijeme Krka zaključio je Dražen Bošnjak golom za 3:0 u 36. minuti. U nastavku domaći nisu bili tako efikasni, a pobjedu je potvrdio Pejanović u 67. minuti svojim drugim pogotkom. Ovom pobjedom Krk je na najbolji mogući način iskoristio novi posrtaj Grobničana i učvrstio se na prvom mjestu lige.

Grobničan je u prvih osam kola sedam puta pobijedio, a onda nanizao tri remija. Pad u formi nastavljen je i u 12. kolu kada su na svom terenu poraženi od posljednjeplasiranog Jedinstva iz Nedešćine s 2:0. Strijelci za goste bili su Manuel Rudela u 45. i Dalibor Vale u 61. minuti. Momčad Gorana Gajzlera trenutno je u velikoj krizi te sada za vodećim Krkom zaostaje četiri boda. Klub iz Nedešćine ovom je pobjedom dno tablice prepustio Crikvenici.

U odličnoj formi su u posljednje vrijeme nogometaši Rovinja. Pobjedom nad Halubjanom s 3:1 približili su se Grobničanu na samo tri boda zaostatka. U posljednjih pet kola osvojili su 13 bodova, a protiv Halubjana do pobjede su došli u samoj završnici. Rovinj je poveo u 18. minuti golom Tome Barlecaja, ali su gosti izjednačili 13 minuta kasnije preko Kristijana Štimca. Rezultat 1:1 stajao je sve do 86. minute kada je Barlecaj svojim drugim pogotkom donio prednost Rovinju, a pobjedu je u 90. minuti zapečatio 16-godišnji Gabriel Debeljuh. Trećim ovosezonskim porazom Halubjan je pao na 13. mjesto.

U sredini tablice 3. HNL Zapad vlada velika gužva. Između četvrtog Orijenta i posljednje Crikvenica samo je osam bodova razlike pa su dovoljna dva ili tri pozitivna rezultata za veliki skok na tablici. Upravo je takav skok napravio Orijent sa sedam osvojenih bodova u posljednja tri kola i trenutno je četvrta momčad lige. Do druge uzastopne pobjede momčad s Krimeje došla je u Bujama golovima Ivana Kovačevića u 44. i Igora Inića u 72. minuti.

Uspon na tablici bilježi i Rudar iz Labina koji je u posljednjih pet kola osvojio deset bodova i probio se do sedmog mjesta sa 16 osvojenih bodova. Do svoje četvrte pobjede momčad Valdija Šumberca stigla je protiv Jadrana iz Poreča na svom terenu. Gosti su poveli u petoj minuti golom Franje Ereiza. Izjednačio je u 24. Igor Juričić iz kaznenog udarca, a pobjedu Rudaru donio je Valentino Stepčić u 76. minuti utakmice.

Niz od četiri poraza uspio je prekinuti Naprijed iz Hreljina. Golom Filipa Savića u 38. minuti nanijeli su drugi uzastopni poraz četvrtoplasiranom Vinodolu, koji je u završnici utakmice ostao s igračem manje nakon isključenja Matije Matijašića. Nakon dugo vremena bodovima su se radovali i nogometaši Nehaja. U goste im je stigla Opatija, a Senjani su slast pobjede osjetili prvi put nakon 22. rujna. Domaćini su poveli u 17. minuti golom Tonija Rončevića. Opatija je poravnala u 64. minuti preko Gorana Brajkovića, ali je samo minutu kasnije primila drugi pogodak. Strijelac za pobjedu Nehaja bio je Davor Vukelić.

Jedinu utakmicu bez pobjednika u ovom su kolu odigrali Crikvenica i Novigrad, a oba su pogotka postignuta na samom početku utakmice. U šestoj minuti za Novigrad je zabio Denis Tikas, a samo pet minuta kasnije konačnih 1:1 postavio je Vedran Pećanić.