3. HNL Jug: 13. kolo nesretno za vodeći Val, fenjeraš Velebit namučio Zmaj

Borna Rupnik • ponedjeljak, 12.11.2012.

Jadran (LP) pokazao se prvom previsokom preprekom za vodeću momčad 3. HNL Jug u ovoj sezoni, a posebno je zanimljivo bilo u dvoboju fenjeraša s drugoplasiranim Zmajem...

Vodeći Val u 13. kolu doživio je svoj prvi poraz, nakon devet pobjeda i tri neriješena rezultata. Jadran iz Ploča bolji je bio za jedan pogodak, a uloga jedinog strijelca na utakmici pripala je domaćem igraču Marku Petroviću u 51. minuti.

Zmaj iz Makarske minimalnu je pobjedu upisao na gostovanju kod Konavljanina, a za tri se boda pobrinuo Miljenko Smilović, desetak minuta prije kraja utakmice.

GOŠK je na svom terenu u Dubrovniku nadjačao Neretvanac 2:0, pogocima Nikše Mihaljevića u prvom i Ante Daničića u drugom poluvremenu. Na taj je način preskočio svog protivnika na tablici, a istim je rezultatom završila i utakmica Hrvace - Neretva. Krajem prvog dijela precizan je bio Šimun Grčić, a krajem drugog dijela kazneni je udarac realizirao Jakov Marunica.

Identične su pobjede upisali još Kamen Ivanbegovina i Uskok, koji su do novih bodova stigli rezultatima 3:1.

U Ivanbegovini je domaćin na poluvremenu gubio od Jadrana (KS), zahvaljujući pogotku Stjepana Povijača iz osme minute. Preokret su golovima u 57. i 62. minuti osigurali Petar Kljenak i Silvijo Begić, a "točku na i" stavio je Hrvatin Gudelj s 11 metara u sudačkoj nadoknadi.

U Klisu je pak domaćin poveo protiv Primorca početkom nastavka, preko Ivana Bajića, no ubrzo je poravnao Lovre Čirjak. Slavlje Uskoku donose džoker s klupe Marko Žaja i Ante Čaleta, golovima u 79. i 88. minuti.

Omiš je u gostima pobijedio Zagoru 2:1, a oba je pogotka postigao prije odmora. Precizni su bili Josip Turić i Marin Koštić, da bi u drugom dijelu smanjio Dragan Vuković. No, momčad iz Omiša uspjela je do kraja utakmice sačuvati svoju prednost.

Posljednjeplasirani Velebit, jedina momčad bez pobjede, sudjelovao je u najefikasnijoj utakmici kola, koja je odlučena tek u završnih pola sata. Zmaj Blato dva je puta vodio, golovima Ivana Bačića i Šime-Josipa Pedišića s bijele točke, no Velebit se dva puta vratio, preko Marina Kurtina i Marina Dujmovića. Dujmović je za 2:2 pogodio u trenucima kada je domaćin ostao s desetoricom, pet minuta nakon isključenja Zvonimira Miletića zbog drugog žutog kartona.

Gosti su brojčanu prednost iskoristili kroz pogotke Pedišića, Vinka Nobila i još jednom Pedišića, koji je svoj hat-trick zaokružio u 90. minuti.