3. HNL Istok: Slavonija nanijela Orioliku prvi poraz i približila mu se na dva boda zaostatka

Josip Piršljin • srijeda, 14.11.2012.

Nakon sjajnog starta s devet pobjeda, Oriolik u posljednje četiri utakmice nije slavio, a u 13. kolu je doživio prvi poraz. Bolja od momčadi iz Oriovca bila je Slavonija koja se na taj način lideru približila na samo dva boda zaostatka, kao i BSK koji je upisao novu uvjerljivu pobjedu.

U derbiju trećeligaškog Istoka susreli su se trećeplasirana Slavonija i vodeći Oriolik. Sastav iz Oriovca došao je u Požegu kao neporažen, no takvog statusa nije i napustio Zlatnu dolinu. Domaći su zasluženo pobijedili s 1:0, a pogodak odluke pao je u 80. minuti kada je mrežu vratara Josipa Hercega zatresao Mario Pavelić. Slavonija je gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem više nakon isključenja Miroslava Konopeka.

Poraz Oriolika iskoristio je i BSK da mu se približi na dva boda. Momčad iz Bijelog Brda je još jednom prikazala uvjerljivu igru, te je na gostovanju u Ivankovu slavila s 5:0. Bedem se držao do 44. minute, no tada je vodstvo gostima donio Marijan Nikolić. Isti je igrač u drugom poluvremenu postigao još dva pogotka i upotpunio hat-trick, a ostala dva gola za konačnih 5:0 djelo su Nenada Erića.

Cernička Mladost je konačno upisala pobjedu u ovom kolu, no ni to joj nije pomoglo da se makne sa samog dna ljestvice. Đakovo - Croatia je poražena s 2:0, a oba pogotka su pala u drugom poluvremenu. Najprije je vodstvo domaćima donio Danijel Bungić u 60. minuti, a pred kraj susreta precizan je bio i Dario Terzić.

Vrlo efikasnu utakmicu odigrali su Višnjevac i Olimpija u susjedskom derbiju, a na kraju su slavili Višnjevčani. Poveli su s 3:0 do 53. minute golovima Ivana Jakovljevića, Marijana Mihaljevića i Mateja Žitnjaka iz jedanaesterca. Olimpija je smanjila preko Ivice Vuke, no za 4:1 Višnjevac ponovno zabija s bijele točke, ovog puta preko Mihaljevića. Pred kraj susreta Osječani su ublažili poraz pogotkom Dražena Grozdanića.

Lipik je na svom terenu bio uspješan protiv gostiju iz Našica. U 37. minuti poveo je preko Šimuna Kreneka, a u posljednjoj minuti prvog dijela na 2:0 povisio je Matej Kurjaković. U nastavku je NAŠK uspio smanjiti golom Ivana Kapraljevića, no nije mogao izjednačiti.

Marsonia je poslije visokog poraza od BSK izgubila i u ovom kolu. Na Stadionu uz Savu gostovala je Slavija koja je iz jednog pogotka uspjela odnijeti sva tri boda. Već u osmoj minuti Mario Ravlić donosi vodstvo Pleterničanima, a Brođani unatoč boljoj igri tijekom cijele utakmice nisu uspjeli izbjeći poraz. Pred kraj utakmice u razmaku od samo pet minuta Mile Blažević je skupio dva žuta kartona.

Graničar je bio uspješan kao gost u Antinu. Mladost je izgubila s 3:1, a u zaostatak pala je u 26. minuti golom Josipa Tomaševića. Domaći su izjednačili početkom nastavka kada je precizan bio Danijel Pavlin, no potom su Antonio Vidović i Ivan Matijević momčadi iz Županje donijeli sva tri boda.

Otok je u Belišću vodio s 1:0, no na kraju su domaći slavili s 3:1. U 34. minuti Ivan Grgić donosi prednost Otočanima, a preokret je uslijedio u nastavku. Najprije je rezultat poravnao Zoran Ratković, a potom je s dva gola pitanje pobjednika riješio Marko Jurčević. Gostujući igrač Zoran Šer u 81. je minuti isključen nakon verbalnog napada na suca.