PROam Sjever: Četiri neporažene ekipe

Sportnet • petak, 16.11.2012.

Nakon trećeg kola ostale su samo četiri neporažene ekipe, a to su Asseco JSK, Pravni fakultet Badgers, Indukcija P.E.O. Inženjering i Antitalenti...

Momčad Asseco JSK nastavila je s pobjedama, iako su ovaj put teže od očekivanog svladali ekipu HSTec Rookiesa. Nakon snažnog početka JSK-a i vodstva od 17:4, mladići iz suparničke ekipe uspjeli su povezati konce u svojoj igri, te su se predvođeni odličnim Krčelićem (26 poena, dvije trice) i Arambašićem (14 poena) uspjeli vratiti na jednoznamenkasti rezultatski zaostatak. Zadnja četvrtina donijela je rješenje pobjednika kada serijom trica Mihaljeka (dvije trice), Mijića (24 poena) i Herenčića (15 poena) Asseco JSK sigurno privodi utakmicu kraju.

Antitalenti su pokazali da velika predsezonska očekivanja nisu bile samo puste priče, nego i realna najava dobre igre na parketu. Ovog puta su svladali debitante u ligi, ekipu FFZG 69ersa. Rezultatska neizvjesnost trajala je samo do poluvremena, a tada Antitalenti, predvođeni u ovom kolu odličnim Markusijem (34 poena, tri trice) i raspoloženim Cindrićem (15 poena, dvije trice), podižu intenzitet u obrani i s nekoliko laganih poena odlaze na nedostižnu prednost koju održavaju do kraja utakmice. Kod FFZG 69ersa najviše se istaknuo Bedalov (18 poena), ali je bio bez prave potpore svojih suigrača.

Sitni kriminalci su opet sami sebi zakomplicirali situaciju. Nakon sigurnog vodstva tijekom cijele utakmice protiv Diablosa (u jednom trenutku čak 20 poena prednosti), neobjašnjivo padaju u zadnjoj četvrtini i dopuštaju Diablosima povratak na samo pet koševa zaostatka minutu prije kraja. Diablosi, iako u kompletnom sastavu, ipak nisu mogli više, te su do kraja utakmice ostali na istoj razlici. Kod pobjednika najviše su pokazali Kozlović (21 poen), Grmača (15 poena) i Brčina (13 poena). U ekipi Diablosa najviše se istaknuo Uzelac (23 poena, tri trice), ali nitko više od suigrača nije bio dvoznamenkast u rubrici zabijenih koševa.

Ekipa Stoke kao i u prošlom kolu, opet je odigrala gustu završnicu i pobijedila. Ovoga puta s druge strane bila je ekipa KSET-a, koja je bila u vodstvu čak tri četvrtine utakmice, ali u ključnom trenutku se ukazao Mataga (17 poena) i okrenuo vodu na Stokin mlin. Mucalo (19 poena) je na kraju bio najbolji strijelac utakmice, dok je kod KSET-ovaca standardno najbolji bio Vranešić (15 poena, dvije trice).

Iako je trebao biti derbi kola, susret između Indukcije i Dalmacije to je bio samo do poluvremena. U tom trenutku kontrolu igre preuzima ekipa Indukcije te odličnom igrom u obrani ostavlja Dalmaciju na samo 5 poena u trećoj četvrtini (svi zabijeni iz slobodnih bacanja). Do kraja utakmice igra Dalmacije se potpuno raspala te su na kraju ostali smrznuti na minus 26. Kod pobjednika, gdje su svi igrači dali solidan doprinos pobjedi, najviše se istaknuo mladi Ratkaj (20 poena), dok u ekipi Dalmacije teško da možemo nekoga istaknuti po dobroj igri.

PMF Tropics powered by Asseco su odradili lakši trening protiv Autopraone Balenović te su na kraju slavili s velikih 64 koša razlike. Od samog početka nametnuli su svoj stil igre, a predvodili su ih Kosturin (26 poena, dvije trice), Erak (22 poena) i Ribarić (20 poena, dvije trice), dok su kod poraženih najbolji bili Mužić (13 poena) i Primorac (deset poena).

Još jedna neporažena ekipa, Pravo Badgersi, lako je izborila pobjedu u novoj utakmici. Već u prvoj četvrtini otišli su na dvoznamenkastu razliku i nisu je ispuštali do kraja. U ujednačenom napadu Badgersa malo više od ostalih pokazali su Đokić (12 poena), Boras (12 poena) i Hrkać (deset poena). Kod Fifija je najviše pokazao Benković s 23 poena.

Utakmica koja je bila rezultatski zanimljiva, ona između MIPS-a i Privredne banke Zagreb, prikazala je novi način kako igrati protiv jednog od najboljih strijelaca lige, Marka Šiloboda (16 poena), a to je - zona. Iako je MIPS vodio na poluvremenu, na kraju su igrači Privredne Banke Zagreb uspjeli okrenuti rezultat i ostvariti pobjedu. Kod pobjednika najviše su pokazali Kaluđer (12 poena), Pavlić (12 poena, dvije trice) i Listeš (deset poena), a kod poraženih osim Šiloboda, nije bilo raspoloženih igrača.

Najbolji strijelci kola:
Markusi (Antitalenti) - 34
Krčelić (HSTec Rookies) - 26
Kosturin (PMF Tropics powered by Asseco) -

HSTec Rookies - Asseco JSK 55:71 (11:20, 30:35, 47:52)
HSTec Rookies: Karić, Vargić 9(1), Perak, Šarlija, Lovrić 3(1), Krčelić 26(2), Stanić, Blokar, Arambašić 14(1), Torbarina 1, Štracak 2
Asseco JSK: Herenčić 15(1), Kurevija 1, Mihaljek 6(2), Mijić 24(4), Pajdek 7(1), Puljiz, Tafra 5(1), Trbara, Vukobratović 13(1)

Sitni kriminalci - Diablos 63:58 (17:7, 34:20, 50:32)
Sitni kriminalci: Grmača 15(1), Živković 2, Šrekais 6, Bobesić, Brčina 13(1), Kozlović 21(1), Jerčić 6(2), Antolović, Čuljat
Diablos: Car 2, Maras 2, Stojić 5(1), Malagić 6(2), Uzelac 23(3), Pajković 5, Vukašin 5, Mihalj 4, Maurović 4, Habuš 2

FFZG 69ers - Antitalenti 64:80 (15:19, 34:43, 43:68)
FFZG 69ers: Subjak 9(3), Barać 12, Bratko 6, Zorica 4, Regina 6, Brozović 9, Bedalov 18
Antitalenti: Cindrić 15(2), Jušić 14(2), A.Menix, Petrović 2, Kuraja, Topić 2, Markusi 34(3), Maljić 13

Dalmacija - Indukcija P.E.O. Inž. 31:57 (11:12, 20:22, 25:32)
Dalmacija: Elez 11, Piplica 1, Drča, V.Vukojević, Blagajić 5(1), Mikuličić, Arnautović 9, Rezo 5
Indukcija: Ljutić 6, Erceg 3(1), Šehić 5, Salopek 7, Kordić 2, Vitas 5(1), Ratkaj 20, Šipić 2, Vukojević 7

PMF Tropics powered by Asseco - Autopraona Balenović 104:40 (26:10, 47:22, 75:35)
PMF Tropics: Erak 22, Šindija 6, Ribarić 20(2), Grilj 15, Jerčić 5(1), Kosturin 26(2), Kosanović 10
Autopraona Balenović: Mužić 13(1), Primorac 10(1), Ivković, Raguž 7, Kegalj 6, Ramljak 4

Fifi i cvjetno društvo - Pravo Badgers 48:65 (9:23, 28:40, 39:53)
Fifi: Blaženović 6(1), Starčević 4, Žaja 6, Boltužić, Benković 23, Kralj 2, Puljić 7(1)
Pravo Badgers: Mikašek 7, Đokić 12, Pećarina 7(1), Boras 12, Hrkać 10, Bura 6, Vuletin 8(2), Vujičić 3

KSET – Stoka sitnog zuba 47:53 (15:9, 27:27, 41:38)
KSET: Cerovac 4, Vranešić 15(2), Dugi 2, Čorokalo 5(1), Vrdoljak 7, Lušić, Višnić, Gregov 5(1), Peša, Raguž 9
Stoka: Mijač 4, Rokov, Popović 11(1), Mucalo 19, Mataga 17, Piplica 2