1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 17.11.2012, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1053
Suci: Bruno Marić (Daruvar) , Saša Fegeš (Nedelišće), Dražen Fejer (Bjelovar)
Slaven Belupo
Dario Čanađija 41'
1:0(1:0) Zagreb
Zagreb

Trupe Ćire Blaževića i dalje bez boda

Iz koprivnice:Ivana Strahija • subota, 17.11.2012.

Utakmica Slaven Belupa i Zagreba završila je pobjedom Farmaceuta, a pobjednički je pogodak postigao mladi hrvatski reprezentativac Dario Čanađija. Sve važno odigralo se u prvom poluvremenu, u drugom je razina igre bila daleko od sjajne.

Tomislav Barišić
15'
29
Jakub Vojtuš
64'

Miroslav Blažević

Susret u Koprivnici dočekalo je ispodprosječno malo gledatelja, koje je zubato sunce prevarilo da će hladnoća biti podnošljiva. Unatoč tome, ili možda zbog toga, gledatelji su zagrijali dlanove kod predstavljanja gostujućeg stratega Miroslava Blaževića, a posebni je pljesak Ćiro dobio i kad je u 19. minuti konačno izašao s klupe u tehnički prostor. Showman nije ostao dužan već je uz osmjeh i mahanje pozdravio gledatelje.

No, koliko god da se držao nasmiješen, Blaževiću je ipak poremećen koncept igre kad je već u 15. minuti na teren morao poslati Barišića kao zamjenu za Jurendića koji je netom prije toga ozlijeđen. Za njega sigurno šteta, jer je do tad Zagreb stajao prilično dobro na travnjaku koprivničkog stadiona, a sam je susret bio daleko od bunkeraškog, kakvog je najavio trener Farmaceuta Roy Ferenčina.

Tako je već u prvoj minuti svoju umješnost pokazao gostujući golman Livaković, koji skida šut Delića, a Glavica odbijenu loptu ne uspijeva iskoristiti. Odgovaraju odmah agilni gosti, Štrokova lopta iz slobodnjaka je dobra, ali domaća obrana čisti situaciju. Akcije se nastavljaju pred jednim i pred drugim golom do 30. minute kad domaćini imaju najbolju priliku dotadašnjeg tijeka utakmice.

Geng je tada loptu povukao skoro do outa, da bi je vratio za Gregurinu, koji iz blizine puca jako dobro, no još je bolji refleks golmana Livakovića koji uspijeva obraniti svoju mrežu.

No, što nije uspjelo Gregurini, uspjelo je mladom hrvatskom reprezentativcu Čanađiji u 41. minuti. U prilično konfuznoj akciji pred golom Zagreba, kad je Glavica još ležao na zemlji nakon jednog duela, Purić je pronašao Čanađiju, a ovaj je s desetak metara poslao loptu na gol, ona se odbija od stative i leđa golmana Livakovića te završava u mreži.

S 1:0 se odlazi na odmor, a početak drugog dijela nikako nije ponudio razloge za razmišljanje da će se rezultat dalje mijenjati. Domaćini imaju terensku premoć, no ne uspijevaju složiti smisleniju akciju pred gostujućim vratima.

Trener Ferenčina pokušava promjenama poboljšati stanje u napadu svoje momčadi, koja čini se pati od problema u komunikaciji, no Šaban umjesto Bušića nije donio željeno. Gosti pak ni jednom nisu zaprijetili domaćem golmanu Rodiću.

Susret tako završava s 1:0 i pobjedom Koprivničana.

Nakon dva remija i poraza u Zadru Slaven Belupu je pobjeda mnogo značila, kako za samopouzdanje, tako i za stanje na tablici. Momčadi Ćire Blaževića pak ostaje na posljednjem mjestu tablice s devet bodova i više sreće morat će tražiti u 17. kolu, no u goste u Kranjčevićevu ulicu dolazi Dinamo.

• Obrisan korisnik18.11.2012. u 16:42
    Jel zna netko jel ovo u Koprivnici imaju brojace na stadionu? Vidim da broj gledatelja nije okrugal kao drugdje. Il je jednostavno napisan broj prodanih ulaznica?
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 00:52
    Ma svaka cast Ciri na mnogim rezultatima , ali vrijeme je da ode u penziju , cak i da ostavi Zg u ligi . Smijesno je sve to , ne znam sta mu to treba , pogotovo nakon svega izmedu njega i Medica,a sada se ljube.
  • Obrisan korisnik17.11.2012. u 22:07
    Zagreb nije imao niti JEDAN udarac prema golu. To sve govori. Zali boze truda sto su uopce i isli u KC igrati tu utakmicu. Nema tu pomoci. 5god loseg kadroviranja sad dolazi na naplatu.
  • Obrisan korisnik17.11.2012. u 21:16
    Meni je stvarno čudno da Medić već nije zaigrao za repku.Jer nam takav napadač stvarno treba
  • Obrisan korisnik17.11.2012. u 20:13
    Nisu po golu puknuli.Kakvi su to napadači,možda da ih operemo perwolom..da budu ko novi.Dok Medo šalje ceduljice s uputama za pranje,nema tu sreće.