Paris Saint-Germain 1:2 Rennes
Rennes

Neuspješna opsada PSG-a: Rennes s devetoricom slavio na Parku prinčeva

Borna Rupnik • subota, 17.11.2012.

I treću utakmicu zaredom PSG je u francuskom prvenstvu ostao bez pobjede. Nakon Saint Etiennea, s Parka prinčeva puni plijen odnio je i Rennes, unatoč dvojici isključenih igrača...

Nakon prošlotjednog remija s prvakom Montpellierom (1:1) te ranijeg domaćeg poraza od Saint Etiennea (1:2), prvog u ovogodišnjem izdanju Ligue 1, momčad Carla Ancelottija na svom je terenu ugostila Rennes, devetoplasiranu momčad na tablici, koja uglavnom bilježi pobjede ili poraze. U dosadašnjih je 12 kola upisala tek jedan neriješni ishod.

PSG je nastupio bez suspendiranog Zlatana Ibrahimovića, prvog strijelca Francuske, a dobar ulazak Rennesa u utakmicu kapitalizirao je Alessandrini već u 14. minuti. Feret mu je dodao, Camara je pogriješio, a nogometaš Rennesa volejem je poslao loptu u mrežu.

Tada je na scenu stupio Nene. Prvi mu je udarac vratar Costil sjajno obranio, ali u 21. minuti iskoristio je asistenciju Pastorea i poravnao na 1:1.

Igrala se 25. minuta kada je Costil srušio Meneza te je sudac Rennesovog čuvara mreže poslao u svlačionicu. Ušao je pričuvni vratar N'Diaye umjesto napadača Erdinga i činilo se da PSG opet ima sve u svojim rukama.

Međutim, Rennes je zaigrao još bolje, a Feret je u 35. minuti Sirigua matirao iz slobodnog udarca za novo vodstvo gostiju.

Drugi veliki udarac za Rennes stigao je u 52. minuti, kada je Jean Makoun zaradio drugi žuti karton te također morao napustiti teren. Uslijedilo je više od pola sata opsade gola gostiju, pri čemu su Parižani pogađali vratnice, N'Diaye je izvlačio izvrsne obrane, a plodom nisu urodili ni apeli za kazneni udarac u 73. minuti kada je Boye igrao rukom.

Rennes je izdržao do samog kraja, u izrazito dramatičnoj utakmici koja PSG-u neće poslužiti kao dobar uvod prije okršaja s Kijevljanima u Ligi prvaka.