3. HNL Istok: Oriolik predao vrh ljestvice nakon 14 kola, BSK novi lider

Josip Piršljin • ponedjeljak, 19.11.2012.

Kriza Oriolika nastavila se i u 14. kolu na trećeligaškom Istoku. Uvjerljivim porazom od cerničke Mladosti pao je na treće mjesto, a čelo ljestvice prepustio BSK. Došlo je do promjene i na dnu tablice, novi "fenjeraš" je Marsonia.

Uoči međusobnog dvoboja Oriolik je bio prvi na tablici, a Mladost iz Cernika zadnja. Bila je to sjajna prilika sastavu iz Oriovca da na domaćem terenu upiše pobjedu i prekine niz od tri utakmice bez slavlja, no uslijedio je novi šok. Mladost je pobijedila s 3:0 i tako se maknula s dna. Strijelci za Cerničane bili su Ivica Lukšić, Danijel Bungić i Miljenko Kumić.

Nakon odigranog 14. kola novi lider prvenstva je BSK. Momčad iz Bijelog Brda u dramatičnoj je završnici pobijedila Lipik i tako iskoristila kiks Oriolika. Lipik je na gostujućem terenu dva puta vodio poslije golova Danka Cerovečkog i Dejana Turkalja, no domaći su dva puta stizali to vodstvo preko Aleksandra Glamočaka i Marijana Nikolića. Za preokret i konačnih 3:2 Nikolić je još jednom bio strijelac u sudačkoj nadoknadi.

Slavonija je također preskočila Oriolik i trenutno je druga nakon što je novom uvjerljivom predstavom svladala Olimpiju u Osijeku. Bilo je 4:0, a u strijelce se upisalo četiri različita igrača. Najprije je vodstvo Požežanima donio Nevio Berdi, potom je povisio Bruno Boban, a kasnim pogocima utakmicu su riješili Josip Martinović i Mile Pavelić.

Marsonia je novim porazom pala na samo dno prvenstvene ljestvice. Brođani su gostovali u Županji gdje ih je Graničar porazio s 4:1. Već u desetoj minuti domaći su poveli preko Antonija Vidovića, no gosti su ubrzo izjednačili kada je precizan bio Ernest Mazarekić. Ipak, još su brže primili novi gol koji je ponovno djelo Vidovića, a isti je igrač upotpunio hat-trick u 40. minuti iz jedanaesterca. Marko Pejaković je u nastavku susreta postavio konačnih 4:1.

Belišće je na svom terenu bilo uspješno protiv Mladosti iz Antina. Domaći su poveli pred kraj prvog poluvremena kada je kazneni udarac realizirao Zoran Ratković, a odmah ih sljedećeg napada povisili su na 2:0 golom Marka Jurčevića. Mladost je u 88. minuti uspjela samo smanjiti rezultat nakon pogotka Darija Božića.

Istim rezultatom pobijedila je i Slavija Bedem pred svojom publikom. Dosuđen joj je jedanaesterac u 20. minuti koji je realizirao Mario Majstorović, a 40 minuta poslije na 2:0 je povisio Josip Jakovljević. Sedam minuta prije kraja utješni pogodak za momčad iz Ivankova zabio je Igor Kirin.

Na utakmici NAŠK-a i Višnjevca nije bilo puno prigoda niti na jednoj strani, ali domaći su uspjeli jednu svoju realizirati. Pred sam kraj susreta, u 85. minuti, pogodak za 1:0 postigao je Tomislav Horvatek koji je samo nekoliko minuta ranije ušao u igru. To se pokazalo dovoljnim Našičanima za sva tri boda.

Na igralištu u Otoku istoimeni je domaćin pobijedio Đakovo - Croatiju s 3:1. Otočani su već do desete minute imali vodstvo 2:0 nakon golova Ivana Matanovića i Ivana Grgića. U 23. minuti Đakovčani su uspjeli smanjiti kada je s bijele točke bio precizan Domagoj Ivić, a konačni rezultat postavio je početkom drugog dijela Danijel Baković.