3. HNL Središte: Lekenik do boda kod Trnja, Segesta se izdvojila na vrhu

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.11.2012.

Kompletirano je 14. kolo 3. HNL Središte. Senzaciju kola priredio je Gaj pobjedom kod Vrapča, očekivano je slavila Segesta u Sisku protiv Trešnjevke dok je Lekenik odnio bod s gostovanja kod Trnja...

Dugo Selo se prilično muči u posljednje vrijeme pa je tako uz dosta problema svladalo i momčad sa začelja ljestvice Strmec iz Bedenice. Novo kolo donijelo je nove muke i tek 1:0 pobjedu u susretu koji je odlučio Sergej Jakirović. Domaćin je uspio promašiti dva kaznena udarca (Rajko Vidović), međutim na kraju je ipak izašao kao pobjednik u susretu koji su gosti završili s desetoricom nakon isključenja Nikole Kovačevića 15 minuta prije kraja susreta.

S dobrim igrama je nastavio Tekstilac koji je na svom stadionu nadigrao Stupnik i slavio s 4:2. Domaćin već četiri kola ne zna za poraz i to mu je donijelo skok na visoku petu poziciju. Protiv Stupnika su domaćini poveli pogotkom Guskovića u završnici prvog dijela, a na 2:0 je povisio u 55. minuti Toni Mandir. Nije trebalo dugo gostima da se vrate u utakmicu i smanje na 2:1, u 58. minuti Kunu je svladao Marko Čavar, međutim do poravnanja nisu došli. S dva gola Antonija Halilovića Tekstilac je potvrdio pobjedu dok je drugi gol za Stupničane postigao Željko Štulec.

Seriju nastupa bez pobjede nastavio je Vrbovec koji je na svom stadionu poražen od Maksimira čime je pao tek na 13. poziciju. Još jedna loša predstava domaćina kažnjena je u posljednjih 15 minuta kada je Maksimir golovima Horvatinovića i Kovačeva otišao do pobjede još jednom se potvrdivši kao vrlo neugodan protivnik.

U susretu momčadi iz sredine ljestvice Dubrava je na svom stadionu bila bolja od Bistre 2:0. Domaćin je već u prvim trenucima susreta stigao do vodstva golom Jurice Mihovca što mu je znatno olakšalo posao. U 83. minuti priča je okončana kada Hmelina postavlja konačnih 2:0.

Segesta protiv Trešnjevke nije bila rezultatski uvjerljiva kako su neki očekivali, međutim upisana je pobjeda i Siščani učvršćuju vrh ljestvice. U prvom poluvremenu su Ivan Lovrić i Igor Prijić svladali gostujućeg vratara Pilića i donijeli Segesti ugodnih 2:0, a da ne budu spokojni do kraja susreta, pobrinuo se Mihovil Reljica Kostić koji je u 70. minuti smanjio na 2:1. Do kraja susreta ipak više nije bilo pogodaka i domaćin nastavlja s odličnim rezultatima te se ponovno pokazuje kao najizgledniji kandidat za ulazak u 2. HNL

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone kreirao je Gaj koji je u gostima svladao Vrapče. Favorizirani domaćin nije uspio probiti gostujući obrambeni bedem dok je na drugoj strani u 77. minuti poentirao Zdravko Bingula za konačnih 1:0. Ovim šokantnim porazom Vrapče je ispustilo treću poziciju i sada za vodećom Segestom zaostaje velikih sedam bodova.

Udarnik je na svom stadionu ugostio momčad Samobora i slavio je s 2:1. Domaćin je susret završio s desetoricom zbog isključenja nakon dvije opomene Hasanovića, no niti to nije omelo momčad Udarnika. Poveli su u 31. minuti preko Markovića da bi Samoborci poravnali u 56. minuti golom Tomislava Ivičića iz kaznenog udarca. Pobjedu Kurilovčanima je iz jedanaesterca donio Igor Mostarlić u 77. minuti.

U derbiju kola momčad Lekenika je u Zagrebu uspjela remizirati s Trnjem čime je domaćin izgubio korak sa Segestom. Dva puta su igrači Trnja imali vodstvo (Ivan Horvat i Petar Milatović), međutim Lekeničani su u oba navrata uspjeli doći do poravnanja (Ivan Đurđek i Siniša Ferenček).