3. HNL Jug: Marko Kartelo vratio se u "osmici" Primorca nakon šestomjesečne avanture u Izraelu

Ivan Dominik • ponedjeljak, 19.11.2012.

Zaključeno je i 14. kolo 3. HNL regije Jug, u kojoj je, i nakon ovog kola, vodeći ostao stogodišnji Val. No, promjena je bilo na vrhu ljestvice i općenito na njoj, a najvažnija promjena je dolazak Zmaja iz Blata na drugo mjesto tablice ispred Jadrana (KS). Kolo je bilo vrlo interesantno, a kao svojevrsna "anomalija" ističe se pobjeda od 8:2 Primorca iz Biograda nad "fenjerašem" Velebitom...

Unešićka Zagora ugostila je u 14. kolu 3. HNL Jug dosta dobru momčad Jadrana iz Luke Ploče. Vrlo jaka i teška utakmica odlučena je jednim pogotkom u drugom poluvremenu, a on je pao u mreži gostiju iz Ploča. U 65. minuti Blaženko Emer, džoker s klupe domaćih koji je ušao umjesto Marina Šiklića samo 13 minuta ranije, pogodio je mrežu Predraga Rolja za, kako se kasnije pokazalo, konačnih 1:0 domaćina.

Vodeći Val također je bio domaćin u 14. kolu Treće lige i to protiv Uskoka. U Kaštelu Starom viđena je vrlo efikasna utakmica nakon koje je ipak više razloga za sreću imao domaći sastav. Val je poveo iz jedanaesterca već u petoj minuti kada je zabio Igor Lozo, a do poluvremena je prednost i udvostručena zgoditkom kapetana Branka Čubrila. Gost se vratio sredinom nastavka zahvaljujući Ivanu Glavini, no, nedugo zatim za 3:1 Vala zabija Ante Sokol. Konačnih 3:2 Uskok je postavio preko Ivana Bajića opet minuta prije kraja dvoboja.

Najveću pobjedu kola u automatski najefikasnijoj utakmici kola upisala je ekipa Primorca iz Biograda protiv "fenjeraša" Velebita. Već na poluvremenu Benkovčani, koji su došli u Dalmaciju sa samo 14 igrača, gubili su s visokih 6:1, a domaćin je zabijao preko Dominika Stojanova i Marka Moravčića po dva puta te zahvaljujući po jednom golu Mate Tokića i Marka Kartela, poznatog prvoligaškog nogometaša koji je igrao za Šibenik i Zagreb te se u Primorac vratio nakon šestomjesečne avanture u Izraelu. Za Velebit je bio zabio Anton Rašić. No, ni u nastavku domaći Primorac nije stao s pogocima te je susret razriješio s još dva gola, Tedija Suraća, odnosno Marka Kartela kojem je osmi gol Primorca bio drugi na utakmici.

Zmaj iz Blata iskoristio je remi i gubitak bodova Jadrana iz Kaštel Sućurca te je svojom pobjedom na domaćem terenu preuzeo drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Na Korčuli je stradao dubrovački GOŠK minimalnim rezultatom 1:0, a strijelac pogotka vrijednog troboda za Zmaj bio je Ivan Bačić nakon 20 minuta igre. Valja nadodati da je Zmaj u kadru za susret s Lapađanima imao samo 16 igrača.

Neretvanac je u svom Opuzenu postao još jedna momčad koja je u 14. kolu Treće lige upisala domaći trijumf. Premda je Kamen iz Ivanbegovine pružio jak i dostojan otpor poražen je rezultatom 2:1, nakon što se nije na vrijeme uspio vratiti iz ranog rezultatskog deficita. Stanislav Vasilj doveo je domaćine u vodstvo, a nakon odmora je za 2:0 Neretvanca isti igrač poentirao pola sata prije kraja ogleda. Počasni pogodak za Kamen bio je djelo Miroslav Krištić, koji je ušao s klupe u drugom dijelu.

Okršaj Omiša i Zmaja iz Makarske bio je također bogat golovima na igralištu Omiša. Domaćin je poveo preko Marka Vrkića nakon pet minuta igre u nastavku, dok golova u prvom poluvremenu nije bilo. Izjednačio je za Makarane Mario Gavran 20 minuta kasnije, a u 75. golom Marina Koštića iz penala Omiš ponovo vodi. Konačnu pobjedu domaćima osigurao je u finišu susreta sjajni Marko Vrkić svojim drugim pogotkom ogleda, da bi krajnjih 3:2 za Omiš svojim golom postavio Mario Šimić minutu prije kraja dvoboja.

Vrlo vrijednu i važnu gostujuću pobjedu upisao je i Konavljanin i to na gostovanju u Metkoviću. Domaća Neretva nije uspjela pronaći odgovor za standardno dobru i čvrstu obranu momčadi sa Šupjake, a za to ih je već u 20. minuti kaznio odlični Stijepo Njire, Čilipljanin koji je jednim pogotkom na susretu donio svojoj ekipi sva tri boda.

Jadran (KS) remizirao je na domaćem travnjaku bez pogodaka protiv solidne momčadi Hrvaca te je pao na treću poziciju lige zbog pobjede Zmaja iz Blata, koji je bio bolji od GOŠK-a. Najveća zanimljivost susreta bilo je isključenje gostujućeg igrača, Ivana Zorice, zbog dva žuta kartona, međutim, Jadran brojčanu igračku nadmoć nije uspio iskoristiti u posljednjih 13 minuta sraza.