1. HNL - juniori: Osijek srušen nakon 12 uzastopnih pobjeda - Lokosi bolji na Kajzerici

Ivan Dominik • ponedjeljak, 19.11.2012.

I u juniorskoj Prvoj ligi odigrano je 14. prvenstveno kolo nakon kojeg nije došlo do velikih smjena ili promjena na tablici lige. Osijek je napokon poražen poslije 12 uzastopnih trijumfa i to od Lokomotive, pobjedničke su serije nastavili Hajduk, Zagreb i Dinamo, dok je Slaven Belupo uknjižio iznenađujuću gostujuću pobjedu u Dugopolju...

U prvom ogledu 14. kola 1. HNL za juniore, igranom u subotu, Lokomotiva je dočekala vodeći Osijek te ga u najvećem derbiju kola svladala 2:1, čime je i prekinuta velika pobjednička serija Osječana od čak 12 uzastopnih trijumfa. Lokosi su poveli 2:0 već u prvom poluvremenu zahvaljujući dvama pogocima fantastičnog Marka Pjace, koji igra u izvanrednoj formi. U 73. minuti za Osijek je smanjio Alen Grgić, ali su na kraju domaći pobijedili 2:1, identičnim rezultatom kao i njihovi kadeti.

Također vrlo zanimljiv i efikasan, ali nešto manje uzbudljiv bio je i sraz Zagreba i Rijeke u Veslačkoj. Rijeka, koja je donedavno bila u vrhu ligaškog poretka, krahirala je u posljednje vrijeme te je i u ovom kolu doživjela uvjerljiv poraz. Pjesnici su slavili s 3:0 golovima Hrvoja Skupnjaka već u osmoj minuti te Filipa Krovinovića i opet Skupnjaka, koji su konačan rezultat postavili u drugom dijelu. Kadeti Zagreba također su slavili nad svojim riječkim vršnjacima, ali s minimalnih 1:0.

Splitski Hajduk nastavio je s odličnom formom u posljednje vrijeme te je novu pobjedu upisao u dalmatinskom derbiju protiv Zadra. "Bili tići" nadigrali su Zadrane na njihovu terenu uz 2:1 zabivši rane golove u oba poluvremena. Strijelci za Hajduk bili su Ivan Prskalo i Josip Elez, dok je jedini gol za Zadar postigao igrač s klupe, Marin Zubčić dvije minute prije kraja. No ipak, Zadranima su obraz osvjetlali kadeti koji su nadjačali mlade Hajdukovce uz rezultat 2:0.

Dosta veliko iznenađenje viđeno je u Dugopolju gdje je gostujući Slaven Belupo iznenadio Crvene s Parka mladeži. RNK Split nije pružio svoje najbolje izdanje protiv Koprivničanaca, koji su ga stoga uspjeli svladati golom Marka Ujlakija u 67. minuti utakmice. Bio je to velik uspjeh za Slaven koji je u Dalmaciju doputovao sa samo 15 juniora. Split je ipak uspio slaviti među kadetima gdje su njegovi puleni tijesno nadigrali goste s 1:0.

Momčad Besnika Prenge, Hrvatski dragovoljac, sve više raste u formi i igri u posljednje vrijeme te je zabilježila još jednu visoku pobjedu - ovaj puta protiv Intera. U Sigetu se Zaprešićani nisu najbolje snašli te su "popili" četiri zgoditka, iako je na odmoru Dragovoljac vodio sa samo 1:0. Taj je jedini gol u prvih 45 minuta dao Antonio Krajinović iz penala u 17., no u nastavku Karlo Ivančić udvostručava prednost domaćih.

Nakon što je, također realiziravši najstrožu kaznu, Danijel Gudelj smanjio za goste, Krajinović svojim drugim golom susreta postavlja 3:1 za domaće. Odličnu partiju svog suigrača i dvostrukog strijelca Kocke zaključio je Mario Cetina postavivši krajnjih 4:1 za Crne, čiji su kadeti od vršnjaka Diva iz predgrađa poraženi s glatkih 2:0.

U susretu Cibalije i Varaždina viđeno je mnoštvo "anti nogometa", grubosti i žutih kartona, ali uz samo dva pogotka. Nažalost po goste, a na sreću Vinkovčana oba su zgoditka završila u mreži Varaždinaca. "Pipu" je otvorio Mate Bajić koji je svoju Cibaliju doveo u vodstvo minutu prije odlaska na odmor, da bi priču zaključio Antonio Budisavljević svojim pogotkom u 59. minuti dvoboja. Kadetske ekipe oba kluba remizirale su u Vinkovcima uz 1:1.

Dinamovi kadeti ponovno su se lako obračunali sa svojim protivnicima te su s 3:0 ispratili Šibenčane za nestvarnu i izvrsnu 14. pobjedu u nizu u novoj sezoni. Juniori su bili još bolji i uvjerljiviji od par godina mlađih kolega pa su Šibenik deklasirali uz 7:0. Prva dva pogotka, jedina Dinamova u prvom poluvremenu, zabio je Dino Špehar, a potom su se u nastavku za demoliranje Šibenika u strijelce za Modre upisali još Hrvoje Plum, Luka Leko, Kruno Ivančić, Tin Jedvaj i naposljetku Roko Zvonimir Strika, koji je s klupe ušao umjesto Marka Kolara te upriličio novoj pobjedi Zagrepčana bez Alena Halilovića u sastavu.

Karlovac i Marsonia odigrali su miran derbi začelja u kojem je slavio domaćin iz Grada na četiri rijeke. Karlovčani su s 2:0 bili bolji od Brođana za trobod na svom travnjaku. Za koje su najzaslužniji bili strijelci kasnih golova za Karlovac Marin Rakocija i Patrik Poljak. Nešto ranije istoga dana kadeti su istih klubova odigrali svoj međusobni sraz, a slavio je ponovo Karlovac rezultatom 1:0.