Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina H, 5. kolo, 20.11.2012, 20:45 h, Stadionul Gruia, Cluj, gledatelja: 14.635
Suci: Sergej Karasev, Nikolaj Golubev, Tihon Kalugin (Rusija)

Ante Zovko • utorak, 20.11.2012.

Veznjak Rui Pedro s tri je pogotka okončao nade Brage u europsko proljeće. Cluj je pobijedio 3:1 i nastavlja borbu s Galatasarayem za osminu finala Lige prvaka u posljednjem kolu.

Matias Aguirregaray
74'
9
Pantelis Kapetanos
81'

Helder Barbosa
33'
29
Jose Luis
57'
8
Mossoro
68'
José Peseiro

Braga, finalist Europske lige prošle godine, ostala je bez šanse i za to natjecanje. Za to je najzaslužniji Rui Pedro zbog tri gola u prvih 45 minuta tijekom kojih su gosti ostali i bez stopera. Cluj sa sedam bodova, koliko ima i Galatasaray, tražit će prolaz protiv Manchester Uniteda koji je već u četvrtom kolu osigurao prvu poziciju.

Bastos u sedmoj minuti petom upošljava Pedra koji bježi portugalskoj obrani i "iz prve" pogađa za vodstvo. Udvostručuje ga u 15. kad je njegova momčad prešla iz defenzivne u ofenzivnu formaciju. Sougou prolazi gostujuće braniče i ubacuje za Pedra koji s desetak metara pogađa donji desni kut.

Samo dvije minute poslije Braga smanjuje. Micael osvaja loptu poslije lošeg ispucavanja i šalje sjajno ubacivanje Alanu na desnoj strani šesnaesterca. On vrataru kroz noge pogađa svoj peti gol ove sezone.

Braga je krenula u ofenzivu očigledno želeći izjednačiti prije odmora. No, umjesto toga primila je treći gol i ostala s igračem manje. Sougou vodi loptu po krilu i vraća za Pedra koji s 15-ak metara pogađa svoj treći pogodak. Douglao je zaokružio svoju katastrofalnu predstavu isključenjem zbog lakta u smjeru Radina lica kad je lopta već bila izvan igre.

Kako je utakmica odmicala kraju, Braga je postajala sve neopreznija srljajući po spasonosne golove. Bilo je zato mnoštvo prilika s obje strane, a Portugalci su i zabili u 78. Alan puca, Felguiras brani i odbija do Mossora, ali je gol odmah poništen zbog zaleđa. Camora poslije toga u dvije minute dvaput pogađa stativu kad se Cluju otvorio prostor.

Rumunji su se na kraju povukli čuvajući rezultat, ali opasnost da se Braga vrati u završnici praktički nije ni postojala.