Vodeni sportovi

Jug predvođen Azevedom preko Jadrana do finala na Savi

Tea Lokas • petak, 23.11.2012.

Bez ikakvih poteškoća dubrovački je Jug osigurao mjesto u finalu ovogodišnjeg Kupa Hrvatske. Do same završnice natjecanja vaterpolisti Veselina Đuha došli su uvjerljivom pobjedom nad splitskim Jadranom...

Jug CO - Jadran ST 17:4 (3:0, 5:1, 4:1, 5:2)

Zagreb, Bazen na Savi
Polufinale, Kup RH
Gledatelja: 250

Jug: Bijač (11 obrana), Vranješ 2, Bošković 2, Janović 1, Joković, Azevedo 5, Marković 1, Bušlje 1, Karač, Dobud 1, Ivović 3, Macan, Nižić (1 obrana), Pavlović 1. Trener: Veselin Đuho.

Jadran: Kačić (6 obrana), Jaić, Gluhaić, Saratlija, Lisica, Bezić, Santini, Milardović 1, Visković 1, Rabadan, Kaleb, Peričić 2, Vlaić, Tonković. Trener: Mirsad Zajmović.

Igrač više: Jug 2/5, Jadran 3/6
Peterci: Jug 1/2, Jadran 0
Suci: Andrej Franulović (Rijeka) i Miroslav Vlašić (Zagreb)

Konačnih 17:4 vjerno preslikava odnos momčadi Juga i Jadrana u okršaju polufinala Kupa. Počelo je obranom Boškovićevog peterca, a završeno kontrom Markovića za visokih +13.

U međuvremenu, Jug je vodio riječ. U prvoj četvrtini Jadran nije bio precizan pred vratima Bijača, a prvi pogodak Splićani zabijaju u drugom dijelu, kada Peričić iskorištava situaciju s igračem više. U tom dijelu susreta Dubrovčani su napravili najveću razliku, ubacivši pet pogodaka, a primivši samo spomenuti od Peričića.

Nakon "velikog odmora" Jugaši nastavljaju niz, koji biva prekinut samo pogotkom Milardovića za 9:2. U posljednjih osam minuta zablistao je Azevedo prevarivši Jadranovog vratara četiri puta.

Dubrovački je Amerikanac povisio na 16:4 minutu prije kraja, dok je Marković stavio točku na i laganoj pobjedi Juga. Azevedo je bio prvi strijelac susreta s pet golova, a na drugom mjestu je Ivović s tri. Pola posla za Jadran napravio je Peričić (2).

• Obrisan korisnik23.11.2012. u 22:28
    da da, isto onako kao prosle godine u finalu prvenstva!
  • Obrisan korisnik23.11.2012. u 21:40
    i sad će ih opet primorje rastavit u finalu
  • Obrisan korisnik23.11.2012. u 20:29
    čemu to čuđenje? S jedne strane imaš najbolji klub na svitu,a s druge imaš skoro pa amaterski klub koji jedva preživljava... To je isto ka se čudiš da u nogometu Barca zabije Nedelišću 15 golova...
  • ALGHAZANTH23.11.2012. u 19:27
    Čovječe koje gaženje... kako li je Jadran uopće stigao do polufinala baš se pitam