Vodeni sportovi

Primorje drugim poluvremenom "razbilo" Mladost i ušlo u finale Kupa

Matej Milanović • petak, 23.11.2012.

U finalu Kupa Hrvatske Jugu su se pridružili vaterpolisti Primorja, koji su s visokih 15:7 nadigrali Mladost. Riječane su predvodili Sukno i Krapić, koji su upisali po tri pogotka.

PRIMORJE - MLADOST 15:7 (5:4, 2:1, 5:1, 3:1)

Kup Hrvatske, Zagreb, Final Four, Polufinale.

Primorje: Vićan, Obradović 1, Paškvalin, Krapić 3, De. Varga 1, Sukno 3, Muslim 2, Jelača, Da. Varga, Barać 1, Šetka 1, Garcia 2, Križanec, Buljubašić 1, Trener: Asić.

Mladost: Pavić, Radu 2, Milaković, I. Živković, Martinić, D. Živković 1, Gagulić, Milaković 2, Pavičić 1, Divković, Vukičević 1, Bukić, Marcelić, Miloš, Trener: Kobeščak.

Suci: Periš/Savinović.

U drugom polufinalu Kupa Hrvatske za vaterpoliste igrali su Primorje i Mladost. Mladost je dobro parirala protivniku u prvoj četvrtini, nakon koje je gubila s minimalnih 5:4, a i na poluvremenu su Zagrepčani još bili u igri, sa zaostatkom od samo dva pogotka, 7:5.

Riječani su dvoboj prelomili u trećoj dionici, dobivši je s 5:1, čime su otišli na 12:6.

Primorje je prednost povećalo i u posljednjih osam minuta, do konačnih osam razlike, 15:7. Riječane su do pobjede predvodili Ivan Krapić i Sandro Sukno s tri pogotka. Najbolji kod Mladosti bili su Kristijan Milaković i Cosmin Radu s dva pogotka. Primorje će u finalu Kupa igrati protiv velikog rivala u ovoj sezoni, dubrovačkog Juga.