3. HNL Jug: Val zaključio polusezonu visokom pobjedom u Benkovcu, Zmaj iz Makarske još uvjerljiviji

Josip Piršljin • ponedjeljak, 26.11.2012.

Završena je jesenska polusezona na trećeligaškom Jugu. Prvo mjesto i dalje čvrsto drži Val iz Kaštel Starog koji je i ovog vikenda prikazao uvjerljivu igru svladavši Velebit s 4:0. Unatoč porazu od Kamena Zmaj iz Blata zadržao je drugu poziciju.

Val je pobjednički zaključio jesenski dio prvenstva. Gostovao je kod posljednjeplasiranog Velebita koji je pružio slab otpor i na kraju izgubio s 4:0. Sastav iz Kaštel Starog do vodstva je došao u 33. minuti kada je Branko Čubrilo realizirao jedanaesterac, a do kraja poluvremena zabio je još jedan gol. Početkom nastavka na 3:0 je povisio Boris Jukić, a konačnih 4:0 postavlja u 53. minuti Čubrilo upotpunivši hat-trick.

Jedan gol više od Vala postigli su igrači Zmaja iz Makarske. Oni su pred svojom publikom pobijedili Neretvu s 5:0 i na taj način došli do trećeg mjesta na tablici. Već nakon pola sata igre domaći su vodili 3:0 pogocima Marija Gavrana, Josipa Gojaka i Anđela Vekića. U nastavku je Gojak još jednom bio precizan, a susret je zaključio Stipe Matešan.

Jedini remi u 15. kolu odigrali su nogometaši Hrvaca i Neretvanca. Gosti su od 28. minute morali igrati bez Matea Ključea koji je isključen nakon vrijeđanja suca, ali su poveli pred kraj prvog dijela golom Stanislava Vasilja. Ipak, izjednačenje domaćem sastavu donio je Josip Vulić u 77. minuti.

Kamen iz Ivanbegovine minimalno je na svom igralištu svladao drugoplasirani Zmaj iz Blata koji je unatoč tome zadržao svoju poziciju. Golova nije bilo sve do 70. minute, no tada je Mijo Juričić pronašao put do mreže Vinka Šeparovića i donio sva tri boda svojoj momčadi.

GOŠK je nakon minimalnog poraza od Lokomotive u četvrtfinalu Hrvatskog kupa uspio pobijediti biogradski Primorac. Bilo je čak 5:2 za Dubrovčane, no gosti su prvi došli do vodstva preko Tedija Suraća. Domaći su se nakon toga probudili i zabili pet golova, a strijelci su redom bili Ivo Caput, Ante Kovačić, Nihad Mujkić, Darko Đajić i Damir Hodžić. 15 minuta prije kraja Surać je samo smanjio poraz Primorca.

Uskok je u Klisu bio bolji od Zagore zahvaljujući dobroj igri prvenstveno u prvom poluvremenu. U 16. minuti u vodstvo je domaće doveo Luka Aničić, a 20 minuta poslije na 2:0 povisio je isti igrač. Zagora je bila bolji suparnik u nastavku susreta, ali zabila je samo jedan gol čiji je autor bio Dragan Vuković.

Jadran iz Ploča je na svom travnjaku svladao Omiš rezultatom 3:1, a domaći su u prvih pola sata dobili dva jedanaesterca. Prvi je realizirao Marko Petrović, a drugi Frane Jerković. Do isteka 45. minute Omiš je uspio smanjiti preko Marka Vrkića, no u drugom dijelu Jadran postiže novi gol čime je riješio utakmicu. Strijelac je bio Belmin Čehajić.

Konavljanin je nadogradio pobjedu u Metković s nova tri boda protiv Jadrana iz Kaštel Sućurca. Domaći nogometaši su na poluvrijeme otišli s prednošću od 3:0 što su osigurali Marijan Vuka s dva gola i Stijepo Njire. Slađan Marić je u drugom poluvremenu povisio na 4:0, a Jadran je do kraja susreta uspio smanjiti na konačnih 4:1.