3. HNL Istok: Slavonija u zadnjem kolu jesenskog dijela prvenstva preuzela vrh ljestvice

Josip Piršljin • ponedjeljak, 26.11.2012.

Zadnje kolo jesenskog dijela prvenstva u 3. HNL Istok donijelo je promjenu na čelu tablice. BSK je izgubio i prepustio to mjesto požeškoj Slavoniji, a konačno je nekoga pobijedio Oriolik, momčad koja je u prvih devet kola imala isti broj pobjeda.

Nakon pet utakmica bez pobjede, momčad iz Oriovca konačno je slavila. Donedavni lider lige gostovao je u Đakovu kod Croatije gdje je vrlo rano došao do vodstva, već u četvrtoj minuti. Tada je gol postigao Miroslav Konopek, a Đakovčani su izjednačili iz jedanaesterca kojeg je realizirao Tomas Grgačević. Četiri minute prije kraja sva tri boda Oriovcu donosi Alen Haring unatoč tome što su gotovo cijelo drugo poluvrijeme gosti igrali bez isključenog Konopeka.

Sjajan niz BSK od devet pobjeda i jednog remija u zadnjih deset utakmica prekinuo je Višnjevac porazivši sastav Davora Rupnika. Pobjedom od 2:1 ostavili su igrače iz Bijelog Brda na trećem mjestu. BSK je poveo preko Žarka Poznića u prvom dijelu, no kasnije je uslijedio preokret. Ivan Jakovljević je najprije izjednačio u 40. minuti, a u 78. je realizirao jedanaesterac za veliku pobjedu.

Naslov jesenskog prvaka u zadnjem je kolu osigurala Slavonija iz Požege koja je time nagrađena za sjajne predstave ove sezone, bez oscilacija i sa samo jednim porazom. U Požegi je gostovao NAŠK koji je poveo u 17. minuti iz kaznenog udarca Marija Kubačeka, a u zadnjoj minuti prvog dijela domaći izjednačuju preko Brune Bobana. Početkom nastavka suđen je penal Slavoniji kojeg je u gol pretvorio Mile Pavelić, a isti je igrač postavio konačnih 3:1.

Na igralištu u Lipiku istoimeni je domaćin ugostio Slaviju s kojom je odigrao neriješeno 1:1. Lipik je poveo golom Mateja Kurjakovića iz 36. minute, a stvari je na početak vratio Josip Jakovljević sedam minuta nakon početka drugog poluvremena.

Mladost iz Cernika djelovala je kao siguran "fenjeraš" na kraju polusezone, ali pobijedila je u zadnja tri kola i sada je na 13. mjestu. Ovog je vikenda Mladost svladala Olimpiju koja je na taj način preuzela zadnju poziciju. Bilo je 2:0, domaći su zabili u drugom dijelu, a strijelci su bili Dario Terzić i Igor Curić.

Bedem je na svom terenu upisao minimalnu pobjedu protiv Graničara. Golova nije bilo sve do 70. minute kada je domaćima prednost osigurao Tomislav Drljo. Tri minute kasnije Ivan Prnjak, igrač iz Županje, isključen je zbog prigovora sucu, te Graničar nije uspio izbjeći poraz.

Marsonia je protiv Belišća osvojila jedan bod čime je izbjegla provođenje zimske pauze na zadnjem mjestu, ali u ovoj je utakmici bila veoma blizu pobjedi. U 13. minuti Brođani su poveli kada je precizan bio Ernest Mazarekić, no domaće navijače rastužio je u 87. minuti Zoran Ratković.

Mladost iza Antina je pred svojom publikom ugostila Otok u utakmici koja je završila bez pobjednika, ali i bez pogodaka. Time je pala na 14. mjesto sa samo dva boda više od zadnje Olimpije, dok je Otok u nešto boljoj poziciji. Ima 18 bodova i drži 11. mjesto prvenstvene tablice.