Borna Rupnik • utorak, 27.11.2012.

U posljednjoj utakmici 17. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva, Dnipro je pobijedio Metalurg iz Zaporožja, a posljednji je pogodak bio djelo hrvatskog napadača Nikole Kalinića...

Nakon sigurnih pobjeda Šahtara i kijevskog Dynama, do tri je boda u Ukrajini stigao i Dnipro te je ponovno zauzeo drugo mjesto s 11 bodova zaostatka za vodećim sastavom iz Donecka.

Prva je dva pogotka za Dnipro protiv Metalurga iz Zaporožja postigao Kravčenko, u 21. i 30. minuti susreta.

Nikola Kalinić, koji je igrao od početka do kraja, potvrdio je slavlje svoje momčadi, postavivši konačnih 3:0 u 72. minuti silovitim "zakucavanjem" lopte pod prečku nemoćnog vratara gostiju.

Ivan Strinić odgledao je cijelu utakmicu s klupe za pričuve, a četvrtoplasirana momčad prvenstva, Metalist iz Harkiva, svladala je Tavriju visokim rezultatom 5:0.