Rennes u zadnji čas osigurao posljednje mjesto u polufinalu

Borna Rupnik • četvrtak, 29.11.2012.

Polufinale francuskog Liga-kupa igrat će Saint Etienne, Montpellier, Lille te Rennes, koji je posljednju ulaznicu izborio pobjedom protiv Troyesa...

U četvrtak je postao poznat i četvrti sudionik polufinala francuskog Liga-kupa. Rennes je u posljednjem četvrtfinalom ogledu svladao Troyes rezultatom 2:1, premda se činilo da će o pobjedniku odlučivati produžeci.

Jonathan Pitroipa doveo je Rennes u vodstvo već u osmoj minuti, ali je samo 14 minuta poslije mladi Jean Corentin, tinejdžerski napadač Troyesa, poravnao na 1:1. Bio mu je to prvi pogodak, u seniorskom debiju za svoju momčad.

Taj je rezultat na semaforu stajao sve do 88. minute, kada je junak Rennesa postao Romain Alessandrini, strijelac za pobjedu i prolaz.

U borbi za finale snage će odmjeriti Rennes i Montpellier te Saint Etienne i Lille, a osvajač ovog natjecanja izborit će mjesto u Europskoj ligi iduće sezone.