Borna Rupnik • subota, 01.12.2012.

U prvoj utakmici osmine finala Portugalskog kupa, Braga je preokrenula rezultat protiv Porta, uoči okršaja u Parizu za vrh skupine A Lige prvaka...

Nogometaši Porta nisu uspjeli zadržati niz svoje nepobjedivosti unutar portugalskih granica u borbi za plasman u četvrtfinale Portugalskog kupa. Momčad Brage, također sudionik Lige prvaka, uspjela je nadjačati sastav Vitora Pereire rezultatom 2:1.

Porto je, doduše, poveo. Mangala je bio precizan već u 13. minuti, ali su stvari za Porto krenule nizbrdo u 72. minuti, kada je isključen Andre Castro zbog drugog žutog kartona.

Samo tri minute poslije Danilo je skrenuo "ničiju" loptu u vlastitu mrežu za poravnanje, a već u 80. minuti Braga je još jednom kapitalizirala brojčanu premoć.

Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Eder, a Porto će tako u nešto lošijem raspoloženju krenuti na put u Pariz. Ukoliko ne izgubi od Paris Saint Germaina na Parku prinčeva, u sklopu šestog kola Lige prvaka, osvojit će prvo mjesto u Dinamovoj skupini A.