Gomis ostavio Lyon na čelu, Ibrahimovićev pogodak nije spasio PSG

Borna Rupnik • subota, 01.12.2012.

Sastav Remija Gardea prenoćit će s pet bodova prednosti na prvom mjestu tablice francuskog prvenstva, zahvaljujući slavlju nad Montpellierom i porazu Parižana u dramatičnoj završnici...

Lyonov napadač Bafetimbi Gomis bio je čovjek odluke u srijedu u Marseilleu, u zaostaloj utakmici desetog kola u kojoj je momčad s Gerlanda uz visokih 4:1 izbila na prvo mjesto prvenstvenog poretka, a Gomis se u subotu protiv aktualnog prvaka pobrinuo da tamo i ostane.

Susret protiv Montpelliera Gomis je riješio svojim jubilarnim desetim ovosezonskim pogotkom u Ligue 1, za sedmu domaću pobjedu Lyona, a trenutak odluke zbio se u 26. minuti dvoboja, na asistenciju Greniera.

U nastavku utakmice iskazali su se vratari Ligali i Vercoutre pa pogodaka više nije bilo, makar je prijetnji bilo s obje strane. Grenier je pokušao iz slobodnog udarca, Estrada je dva puta oprobao svoj šut, blizu je pogotku bio i Camara, a posljednju je priliku promašio strijelac Gomis.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren zbog ozljede nije kandidirao za okršaj protiv branitelja naslova.

Mreže su u Nici, u okršaju istoimenog domaćina i Paris Saint Germaina, mirovale sve do 76. minute. Tada je vratara Doucheza svladao Bautheac, nakon odličnih poteza i pokušaja Cvitanića, ali se činilo da će Ibrahimović još jednom zauzeti naslovnice.

Izjednačio je u 83. minuti vrlo lijepim pogotkom iz slobodnog udarca te vratio svoju momčad u igru. Međutim, samo tri minute poslije Eysseric sjajnim volejem pogađa za 2:1, a u sudačkoj nadoknadi isključen je pariški veznjak Matuidi. Pocrveniti je mogao i Ibrahimović zbog udaranja suparničkog igrača, no sudac mu je pokazao samo žuti karton.

Raspoloženi Cvitanić igrao je do same završnice, dok je "razočaravajući" Pastore priliku od Carla Ancelottija dobio u 69. minuti utakmice.

Valenciennesu, unatoč ponajboljem napadu lige, ovoga je puta za pobjedu protiv Reimsa bio dostatan i jedan jedini pogodak, onaj Kadira već iz sedme minute.

Bordeaux se u 32. minuti dvoboja sa Sochauxom našao u rezultatskom zaostatku, kada je Poujol matirao Carrasoa, no uslijedio je preokret. Žirondinci su se radovali autogolu Roussillona te preciznom Gouffranu, ali ni tu nije bio kraj. U 87. minuti Dias postavlja konačnih 2:2 i spašava goste poraza.

Bodove su podijelili još Evian i Nancy - strijelci su bili Dja Djedje te Mollo na kraju prvog, odnosno početku drugog poluvremena - te Lille i Bastia, koji su odigrali susret bez pogodaka.