Borna Rupnik • nedjelja, 02.12.2012.

U Francuskoj je kompletirano 15. kolo nogometnog prvenstva, a vrijedne je bodove osvojio Marseille, koji se ponovno primaknuo vodećem Lyonu na dva boda zaostatka...

Momčad s Gerlanda nedjelju je dočekala s čak pet bodova prednosti na vrhu poretka Ligue 1, no Marseille je bio uspješan na gostovanju u Brestu te je samostalno izbio na drugu poziciju, ispred Saint Etiennea i Paris Saint Germaina.

Ključna je figura bio engleski "zločesti dečko" Joey Barton, koji je asistirao za oba pogotka svoje momčadi. U 35. minuti poslužio je Souleymanea Diawaru, a u 57. minuti njegovu je loptu u pogodak pretvorio Andre Ayew.

U međuvremenu je privremeno izjednačio Charlison Benschop, no Brestu to nije bilo dovoljno.

"Nadao sam se dobroj reakciji nakon poraza od Lyona. Igrači su se borili i šteta je što nismo zabili i treći pogodak. Njihova je predanost bila briljantna, a Barton je svjež i može ovako nastaviti. On je sposoban povući momčad naprijed", prokomentirao je trener Marseillea Elie Baup.

Bodove s gostovanja donio je i Rennes, koji je u Troyesu napravio veliki preokret. Domaćini, koji s Nancyjem dijele začelje poretka, vodili su na poluvremenu 2:0 zahvaljujući Nivetu i Darbionu. Međutim, ubrzo je smanjio Alessandrini, a Feret i Pitroipa u 81. i 89. minuti okreću na 3:2. Tugu Troyesa upotpunio je isključeni Jean u samoj završnici.

Lorient je bio bolji od Toulousea 1:0, a junak te utakmice postao je Corgnet, koji je mrežu gostiju pogodio tik prije odlaska na odmor.