Betis produbio krizu Deportiva, 1:1 u Vigu i na Mallorci

Josip Piršljin • nedjelja, 02.12.2012.

Odigrane su posljednje tri utakmice nedjeljnog programa španjolskog prvenstva. Betis je nanio novi poraz Deportivu u La Coruni, a bez pobjednika su završili susreti Celte i Levantea, te Mallorce i Zaragoze. 14. kolo će u ponedjeljak kompletirati Sevilla i Valladolid.

Betis i dalje drži četvrto mjesto na tablici Primere, ono koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone. Zeleno-bijeli su u 14. kolu gostovali u La Coruni kod Deportiva kojem su nanijeli sedmi prvenstveni poraz i ostavili ga na pretposljednjem mjestu.

Betis je imao 2:0 u 55. minuti nakon dva gola Rubena Castra, a nadu domaćima da će izbjeći poraz dao je Riki. Napadač Deportiva je u razmaku od pet minuta zabio dva gola i poravnao rezultat, ali momčad iz Seville je zabila još jedan. U 77. minuti sva tri boda sastavu Pepea Mela donio je Campbell.

Dvoboj momčadi s donjeg dijela ljestvice odigrali su Mallorca i Real Zaragoza. Na najvećem španjolskom otoku nije bilo pobjednika, a svaka je momčad postigla po jedan pogodak. Domaći su ostali u crvenoj zoni, dok su gosti sada 15. momčad Primere s tri boda više od svojih nedjeljnih suparnika.

Vodstvo je uzela Zaragoza u 16. minuti kada je precizan bio Portugalac Helder Postiga. Rezultat 0:1 je stajao na semaforu skroz do 85. minute, a tada su domaći uspjeli izjednačiti. Strijelac je bio Victor koji se tako iskupio za promašeni jedanaesterac iz 14. minute kada je i gostujući branič Loovens zaradio drugi žuti karton.

Celta je pred svojim navijačima u Vigu bila na najboljem putu da upiše treću pobjedu zaredom, ali igrači Levantea su uzeli bod kasnim pogotkom. On im ipak nije bio dovoljan da zadrže šestu poziciju koju su imali prije ovog kola, tamo je sad Getafe koji je u subotu minimalno pobijedio Malagu.

Nebesko-plavi su do početne prednosti došli u 37. minuti kada je na asistenciju Aspasa gol postigao Enrique de Lucas. To vodstvo Celta je imala sve do 89. minute, no tada izjednačenje gostima donosi Roger Marti. Momčad iz Viga ovim je bodom preskočila Athletic Bilbao na 14. mjestu.