Primera División, 14. kolo, 03.12.2012, 21:30 h
Sevilla 1:2 Valladolid
Valladolid

Valladolid ranim pogocima nanio Sevilli drugi ovosezonski domaći poraz

Lovro Štrbinić • ponedjeljak, 03.12.2012.

U posljednjoj utakmici 14. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valladolid je na Sanchez Pizjuanu svladao domaću Sevillu. Do pobjede rezultatom 2:1 gosti su došli zahvaljujući dva pogotka u uvodnih 12 minuta utakmice.

Utakmicom između Seville i Valladolida na Sanchez Pizjuanu zaključena je 14. runda ovosezonskog izdanja Primere. U susret u kojem su se mogli pobjedom približiti vrhu poretka Sevilla je ušla s nekoliko izostanaka zbog četiri crvena kartona zarađena tjedan dana prije, između ostalog i bez hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića.

Već sami početak susreta i njegov rani period dao je naslutiti da će domaćin teško u oslabljenom sastavu doći do željenog cilja. Naime, nakon samo dvije minute igre Patrick Ebert je na dodavanje Oscara zabio za minimalnu prednost gostiju.

Ona je bila minimalna samo narednih desetak minuta jer već u 12. minuti vratar Seville ponovno mora po loptu u mrežu. Ovaj put je domaće navije rastužila ponovno ista kombinacija igrača kao i u drugoj minuti, samo što je sada ulogu asistenta preuzeo Ebert, a poentirao je Oscar.

S 0:2 se otišlo na predah, a nakon pet minuta igre u nastavku Manucho Goncalves autogolom daje nadu igračima Seville u preokret. Međutim, domaćinima nije pomogla ni terenska inicijativa i preko 60 posto posjeda lopte ukupno, a u nove probleme upali su u 63. minuti kad je isključujući drugi žuti karton zaradio Gary Medel.

Sevilla je tako susret završila s igračem i pogotkom manje od protivnika, a nakon ovog susreta ima i tri boda manje od Valladolida. Rakitićev klub nalazi se na 11. poziciji nakon šestog prvenstvenog poraza u sezoni, a njihov ovotjedni protivnik je nadomak pozicijama koje vode u europska natjecanja.