Primera División, 14. kolo, 01.12.2012, 22:00 h
Real Madrid
Real Madrid 2:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Ivan Dominik • subota, 01.12.2012.

Nakon što je Barcelona već bila obavila svoj posao u 14. kolu Primere, na red su došli i njeni najbliži pratitelji s prvenstvene ljestvice - i to u međusobnom srazu, ujedno i velikom subotnjem gradskom derbiju. Na Santiago Bernabeuu sastale su se madridske momčadi, Real i Atletico, a dvoboj je završen glatkom pobjedom "Mourinhova stroja"...

Real Madrid - Atletico Madrid 2:0 (1:0)

Prva španjolska nogometna liga - Primera
14. kolo, 1. prosinca 2012.
Madrid - stadion, Santiago Bernabeu
Sudac: Alberto Undiano Mallenco

Strijelci: Cristiano Ronaldo 16', Özil 66'

Real Madrid: Casillas - Coentrao, Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa - Xabi Alonso, Khedira - Cristiano Ronaldo, Özil (od 87' Modrić), Di Maria (od 69' Callejon) - Benzema (od 90+1' Jose Rodriguez)
Trener: Jose Mourinho

Atletico Madrid: Courtois - Miranda, Diaz, Godin, Juanfran - Mario Suarez, Gabi (od 73' Tiago)- Arda Turan (od 78' Raul Garcia), Koke (od 73' Adrian) - Diego Costa, Radamel Falcao
Trener: Diego Simeone

Žuti kartoni: Khedira 24'/ Arda Turan 15', Juanfran 60', Miranda 75', Mario Suarez 79', Falcao 85'

Posljednju utakmicu subotnjeg programa u 14. kolu Primere odigrale su u središnjem dvoboju večeri i gradskom derbiju drugo i treće plasirana momčad španjolskog prvenstva, Real i Atletico iz Madrida. Već prije njih je uvjerljivom domaćom pobjedom protiv baskijskog Athletica posao za tekući vikend obavila Barcelona, dok su u ranijim, odnosno popodnevnim utakmicama slavili Getafe i Real Sociedad protiv Malage, odnosno Valencije.

Utakmicu na Santiago Bernabeuu Real je počeo u svom najjačem sastavu i uz Luku Modrića na klupi, dok su zbog ozljeda nedostajali vrlo važni igrači Kraljevskog kluba: Gonzalo Higuain, Raul Albiol, Marcelo i Michel Essien. Na drugoj strani kod Atletica nije bilo "samo" Urugvajca Cristiana Rodrigueza, također vrlo važnog igrača ekipe s Vicente Calderona.

No, u gotovo punim sastavima momčadi su krenule u utakmicu poprilično mlako, a čak je gostujuća ekipa Atletica u uvodnim minutama bila i nešto bolja momčad. Ipak, u početku utakmice se igralo sporo i taktički, bez žustrine i velike ofenzive, međutim, u 16. se minuti dogodila prekretnica čitavog prvog poluvremena.

Dosuđen je bio slobodan udarac na više od 30 metara od vrata Atletico Madrida, no fenomenalnom Cristianu Ronaldu to nije zasmetalo da postigne pravi eurogol. Svojom ubojitom i dalekometnom parabolom preko živog zida Portugalac je ostavio belgijskog vratara Thibauta Courtoisa nemoćnim te je poentiravši za 1:0 Los Blancosa podsjetio i na svoje stare i najbolje dane karijere - u Manchester Unitedu. Bio je to ujedno i 167. pogodak Ronalda u dresu Real Madrida.

I nakon pogotka Reala utakmica se vratila u svoju kolotečinu i nesadržajnost, nije bilo velikih prilika na obje strane te su obje momčadi igrale vrlo oprezno i taktički. Kod Reala su najopasniji bili i dalje Ronaldo i Karim Benzema, dok je Atletico bio uglavnom bezopasan, uz najbolju priliku u prvom dijelu koju je zapucao Mario Suarez. Takvom se melankoličnom igrom došlo i do kraja prvog dijela, nakon kojeg su puno zadovoljniji mogli biti domaćini.

Početkom nastavka Ronaldo je nastavio svoju simultanku te je konstantno prijetio Courtoisu, no, na drugoj se strani "probudio" i najbolji pojedinac Los Colchonerosa, Kolumbijac Radamel Falcao, s kojim je počela rast i mnogo bolja igra Atletica u nastavku, kao i cijela momčad.

Međutim, Atleticovu je navalu ponovno prekinuo odličan potez domaćina; nakon odlične akcije najbolje se u šesnaestercu Atletica snašao Mesut Özil - na dodavanje Ronalda - koji je čvrstim udarcem matirao Courtoisa i udvostručio vodstvo ekipe Josea Mourinha. Nedugo zatim igra se rasplamsala, a s njom najviše fantastični Cristiano Ronaldo, koji je u dva navrata izuzetno opasno prijetio gostima, pogodivši im prečku i stativu u razmaku od samo tri minute (75. i 78.).

Ulaskom u posljednjih deset minuta susreta sve je već bilo jasno i riješeno, igra i ritam utakmice pali su - ali ne i Ronaldo, koji je bio nevjerojatan i nestvaran, nije posustajao te se još dva puta do konca okršaja našao u izglednim prilikama, koje je za dlaku promašio.

Hrvatski ponajbolji nogometaš i reprezentativac, Luka Modrić, zamijenio je njemačkog reprezentativca i strijelca drugog gola za Real u 87. minuti, a rezultat se u posljednjim minutama ogleda ipak nije mijenjao. Stoga je El derbi madrileno završen glatkom 2:0 pobjedom Kraljevskog kluba, koji je time upisao 11. domaću pobjedu u ovom derbiju zaredom te u isto vrijeme prekinuo pobjedničku seriju Rojiblancosa, koja je trajala pet utakmica. Također, Realovci su smanjili svoj zaostatak za Atleticom na pet bodova, a za Barcelonom na 11, dok sada deficit Atletica u odnosnu na Katalonce iznosi šest bodova.

• Vugi702.12.2012. u 23:50
    I Real je još uvijek aktualni prvak Španjolske pa samo ti uživaj ;)
    Vugi7
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 21:07
    Vugi dobro je to što si napokon shvatio da je Barca drugi svijet za Reala pa se ne busaš "ko je gazda u Primeri", nego si se zadovolji sa lokalnim liderstvom i galamiš okolo " zna se ko je glavni u gradu".E moj Vugi Atletico je još uvijek glavni u gradu dok je god na tabeli ispred Reala, a razlika... [više na forumu]
  • Vugi702.12.2012. u 20:14
    A kakav je onda Atletico bio?Taktički Real odigrao utakmicu kako treba. Ostavili su Atletico bez prave šanse u cijeloj utakmici, a da je bilo više sreće kod onih stativa, mogli su i podebljati gol razliku sinoć.