Maj Gašparac • subota, 01.12.2012.

Nogometaši Valencije vrlo uvjerljivo su poraženi na svojem terenu od Real Sociedada rezultatom 5:2. Ovo je bio drugi uzastopni poraz momčadi Mauricija Pellegrina koja je pala na 12. mjesto na ljestvici. U ranije odigranoj utakmici Getafe je svladao Malagu 1:0.

Nogometaši Valencije u 14. kolu španjolskog prvenstva su doživjeli vrlo uvjerljiv poraz pred svojim gledateljima od Real Sociedada. Gosti iz San Sebastiana su slavili rezultatom 5:2 i momčadi Mauricija Pellegrina nanijeli drugi uzastopni poraz.

Valencia je vrlo brzo došla u vodstvo. Već u drugoj minuti Roberto Soldado je iskoristio ubačaj Juana Bernata i iz blizine poentirao za 1:0. Domaći nogometaši vodili su do same završnice prvog poluvremena, a u 44. minuti je ekipa iz San Sebastiana izjednačila preko De La Belle. Tri minute ranije Valencia je ostala na terenu s deset igrača, nakon što je isključen Jonas zbog udaranja laktom Davida Zurutuze.

S rezultatom 1:1 momčadi su otišle na odmor, a rezultat se ponovno promijenio nakon nešto manje od sat vremena igre. Mikel Gonzalez je tada pogodio glavom iz blizine i doveo goste u vodstvo. Rezultat 1:2 stajao je na semaforu tek nešto manje od deset minuta, dok Diego Ifran nije realizirao dobru priliku i povisio prednost svoje ekipe.

U 73. minuti Valencia je smanjila rezultat drugim pogotkom Soldada, koji je pogodio udarcem s deset metara nakon ubačaja Sofiana Feghoulija, no domaćini ipak nisu uspjeli izbjeći poraz.

U sudačkoj nadoknadi nogometaši Real Sociedada postigli su još dva pogotka, strijelci su bili Imanol Agirretxe te Carlos Vela. Ovom pobjedom momčad iz San Sebastiana je produžila svoj niz neporaženosti na četiri utakmice.

U ranije odigranoj utakmici nogometaši Getafea su zahvaljujući pogotku Lopa na domaćem terenu svladali Malagu 1:0 i ostvarili svoju treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Zahvaljujući ovim bodovima momčad iz predgrađa Madrida se bodovno izjednačila s Malagom, no ekipa Manuela Pellegrinija je četvrta, a Getafe šesti zahvaljujući boljoj gol razlici.

U prvom poluvremenu nije bilo velikih zanimljivosti, tek su nogometaši Malage pokušali zaprijetiti udarcima iz daljine Ignacija Camacha i Isca, no vratar Getafea Moya ih je zaustavio. Malaga je pokušala doći u vodstvo i na početku drugog poluvremena preko Joaquina, ali nakon gotovo sat vremena igre poveli su domaćini. Pedro Leon je uputio ubačaj iz kuta a loptu glavom iz blizine u mrežu poslao Lopo i postigao svoj prvi pogodak u sezoni.

U narednim minutama nogometaši Malage pokušali su doći do izjednačujućeg pogotka, ali bezuspješno. Polušavali su preko Javiera Saviole i Santa Cruza, no rezultat se nije mijenjao.

U samoj završnici susreta nogometaši Getafea su ostali s deset igrača na terenu nakon što je u sudačkoj nadoknadi drugi žuti karton dobio Diego Castro.

U sljedećem kolu Getafe očekuje dvoboj s Osasunom, a Malagu s Granadom.