Premiership, 15. kolo, 03.12.2012, 21:00 h
Newcastle 3:0 Wigan
Wigan

Ba dvostruki strijelac u Newcastleovu prekidu crnog niza

Ante Zovko • ponedjeljak, 03.12.2012.

Studeni je, srećom po Newcastle, prošlost. Momčad Alana Pardewa otvorila je prosinac prvom pobjedom poslije sedam utakmica bez nje u svim natjecanjima. Na St. James' Parku Wigan u posljednjem susretu 15. kola Premier lige nije imao šanse i odlazi s tri gola u mreži.

Newcastle je uz dva pogotka Dembe Baa prekinuo i premierligaški niz od četiri poraza u nizu, a na ruku mu je svakako išla činjenica da je od 13. minute igrao s igračem više.

Ba je prvi put pogodio s bijele točke u 13. minuti, kad je Figueroa isključen zbog rušenja Cissea. Wigan će sigurno imati prigovora jer je bilo upitno da li je Figueroa bio posljednji čovjek obrane.

Kako bilo, Newcastle je očekivano uzeo konce igre u svoje ruke, a Ba je u 21. pogodio iz blizine nakon što Al Habsi nije uspio zadržati udarac Santona. Napadač se našao na pravoj poziciji i ugurao loptu za 2:0.

Bigirimana je postigao prvijenac za Svrake u 71. projektilom s ruba šesnesterca i otklonio sve sumnje u pobjednika ovog dvoboja u kojem je domaćin pobjegao Wiganu na tri boda, ali ostaje 14.

• Obrisan korisnik03.12.2012. u 23:46
    Sjebali su ih ozljede ovu polusezonu, 10 igrača koji manje više kotiraju da igraju u prvoj ili drugoj momčadi ozlijeđeno tako da sad idemo s puno želje naprijed po još pobjeda :D
  • Obrisan korisnik03.12.2012. u 23:24