Premiership, 15. kolo, 01.12.2012, 13:45 h
West Ham
West Ham 3:1 Chelsea
Chelsea

Josip Tolić • subota, 01.12.2012.

U prvoj utakmici 15. kola Premier lige West Ham United u gradskom je okršaju na Upton Parku svladao Chelsea 3:1. Iako su Bluesi poveli već u 13. minuti preko Juana Mate, Čekićari su se u nastavku probudili i trima pogocima došli do vrlo vrijedne pobjede. Privremeni trener Chelseaja Rafael Benítez tako je nastavio niz bez pobjede u novom klubu.

Mizerija Chelseaja nastavlja se. U ogledu 15. kola Premiershipa West Ham United preokretom je svladao gradskog rivala 3:1 i upisao vrlo vrijedna tri boda.

Kako su izabranici Rafaela Beníteza krenuli u susret, činilo se da će nakon šest utakmica bez pobjede ogled konačno završiti uzdignutih ruku. Igrala se 11. minuta kada su Moses i Torres priredili lijepu priliku za Juana Matu koju Španjolac nije propustio realizirati.

Držali su Bluesi inicijativu do predaha, a nakon izlaska iz svlačionice - potpuno se raspali. Razdoblje konfuzije Čekićari su iskoristili u 65. minuti izjednačujućim pogotkom. Jarvis je uputio centaršut koji se odbio od Cahilla i završio na glavi Carltona Colea. Domaći napadač zabio je nakon što je, čini se, napravio prekršaj na Ivanoviću, no sudac je pokazao na centar.

Trgnuo se malo Chelsea potom i imao nekoliko dobrih prilika, ali nije uspio vratiti prednost. Razočaranje se povećalo tri minute prije kraja kada je igrač s klupe Mohamed Diamé s 15-ak metara krasno poslao loptu u mrežu. Točku na "i" stavio je Maiga u sudačkoj nadoknadi nakon što je Čech obranio udarac Taylora. Krivac za gol bio je Ashley Cole.

Londonski Plavi porazom su ostali na 26 bodova i dijele treće mjesto s West Bromwichem. West Ham se popeo na sedmu poziciju.

• Obrisan korisnik02.12.2012. u 14:30
    mislim da je Abramovič pogriješio što je smjenio Di Mattea. On bi barem sada imao bolji "score"nego Berniter. Mislim da je Bernitez totalni promašaj!
  • Obrisan korisnik01.12.2012. u 20:48
    Roman je samo čekao jedan krivi potez da ga makne(ne razumijem zašto). Mislim da bi mu on i iza finala Lige Prvaka dao pedalu,ali je bio prevelik pritisak navijača da mu se ponudi novi ugovor,ovako je čekao prvu manju krizu i doveo "taktičkog maga".
  • Obrisan korisnik01.12.2012. u 20:10
    ma benitez je legenda. evo žali se da nema dovoljno velik igrački kadar. mislim da nikome u nogometnom svijetu nije jasno kako je dobio ovaj posao. a ne bih se čudio da u četvrtak već bude pokojni. ili ako ne osvoji to svjetsko prvenstvo što će bit za koji tjedan
  • Obrisan korisnik01.12.2012. u 18:20
    Nadam se da Benitez nije raspakiro kufere, da si uštedi nešto vremena..
  • Obrisan korisnik01.12.2012. u 17:18
    Bravo, sve si rekao. Iz tvoje tipkovnice u Božja usta. Abramović se ponaša kao zadnja budala.