Josip Tolić • subota, 01.12.2012.

U popodnevnom subotnjem terminu 15. kola Premiershipa odigrano je čak šest utakmica. Najviše je iznenadio domaći poraz Arsenala u posljednjim trenucima od Swanseaja, City i Everton podijelili su bodove u Manchesteru (1:1), baš kao i QPR te Aston Villa. Tottenham je u drugom poluvremenu trima pogocima počastio Fulham, dok su do minimalnih pobjeda došli Stoke (u gostima kod West Bromwich Albiona) te Liverpool (na Anfieldu protiv Southamptona).

Najjača utakmica subotnjeg programa odigrana je na Gradskom stadionu u Manchesteru gdje je City dočekao Everton. Poprilično neaktivno igralo se u prvoj trećini dvoboja, a onda su Toffeesi poveli. Marouane Fellaini najprije je uputio udarac glavom, a nakon što mu je Joe Hart obranio, odbijenu je loptu pospremio u mrežu.

Trgnuo se domaćin do kraja poluvremena i pokušao vratiti stvari na početak. Neuspješni su bili Tévez i Džeko - bolje rečeno, Howard ih je zaustavio. Nije, međutim, mogao spriječiti pogodak iz najstrože kazne u 44. minuti. Strijelac Fellaini srušio je Džeku, a Tévez s 11 metara pogodio za 1:1.

Nastavak nije ponudio pretjerano lepršavu igru, no moglo je u domu nebeskoplavih biti pobjednika. Maicon je u 63. minuti natjerao Howarda na novu intervenciju, baš kao što je i hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić Harta u 90., kada je branio šut iz slobodnog udarca. Jelavić je odmah potom izašao iz igre.

Remi je Cityjeve poklonike možda malo razočarao, ali to nije ništa u usporedbi s onim što su prošli Arsenalovi gledajući ogled Topnika i Swanseaja na Emiratesu. Velšani su došli do prve gostujuće pobjede u domu crveno-bijelih nakon 30 godina.

No, nije samo poraz činjenica koja može brinuti menadžera Gunnersa Arsenea Wengera. Njegova je momčad djelovala bezidejno tijekom čitavog susreta, a ceh je platila netom prije posljednjeg sudačkog zvižduka. Prvo je Moore u 88. minuti poslužio Michua u kaznenom prostoru koji je zabio prvi, a samo tri minute poslije i drugi gol Swanseaja. Ovaj je put Jenkinson nesmotreno reagirao predavši loptu Dyeru. Swansea je sada sedmi, Arsenal tek deseti na ljestvici.

Ne ide Arsenalu, ali ne ide ni Fulhamu. Cottagersi su s Mladenom Petrićem u sastavu do 79. minute visoko poraženi na svom terenu od Fulhama i tako ubilježili sedmu utakmicu u nizu bez pobjede. Upravoj je povremeni hrvatski reprezentativac imao jednu od najboljih prilika u prvom dijelu kada dubinsku loptu nije uspio pospremiti iza Llorisa - francuski vratar fantastično je obranio. Rješenje je stiglo u nastavku.

U 11. minuti drugog dijela Sandro je poentirao nakon greške Schwarzera, 18 minuta prije kraja Defoe je iz blizine zabio nakon dodavanja Sigurdssona, a konačan je rezultat postavio isti igrač pet minuta potom lijepim lob-udarcem.

Neuvjerljivi Liverpool proradio je protiv Southamptona ostvarivši minimalnu, ali vrijednu domaću pobjedu. Čak 23 udarca naspram devet gostujućih uputili su izabranici Brendana Rodgersa koji su mogli odahnuti u 43. minuti. Johnson je ubacio s desne strane, a Daniel Agger ostavio nemoćnog vratara Sotona Gazzanigu.

Harry Redknapp upisao je novi remi s QPR-om koji je ugostio Aston Villu. Krenulo je živo, već u devetoj minuti Holman je gostima donio prednost, a već u 18. Mackie poravnao. Rezultat se do kraja nije mijenjao. Kasna faza utakmice, pak, bila je odlučujuća na Hawthornsu gdje je Stoke nadvisio WBA. Pogodak vrijedan diobe devete pozicije na ljestvici s West Hamom te treće pobjede u nizu djelo je Whiteheada 16 minuta prije kraja.

• Obrisan korisnik02.12.2012. u 19:03
    Dobro prijatelju, u osnovnoj školi si trebao naučiti pojam "razumijem što čitam" :)Gdje sam ja to napisao da je panika? I kao drugo, još važnije, davno prije sam napisao da je Juventus klub za koji navijam i, ako već pričamo o Engleskoj, da je United klub koji mi je najdraži, a ti izmišljaš nekakve... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 13:16
    Ti misliš da u transferima glavnu riječ ima uprava, a ne Wenger? Stari, to mi je totalno smiješno. Njegova filozofija jednostavno više ne donosi rezultate. Pa pogledaj igrače koji su došli/otišli od 2006 (mislim da su tada igrali finale Lige prvaka) i što su sve osvojili. Nula trofeja, nula.
  • LivFan02.12.2012. u 02:37