Premiership, 15. kolo, 02.12.2012, 17:00 h
Norwich City 2:1 Sunderland
Sunderland

Norwich se osmom utakmicom bez poraza u nizu izjednačio s Liverpoolom

Ante Zovko • nedjelja, 02.12.2012.

Norwich City pobjedom 2:1 protiv Sunderlanda u jedinoj nedjeljnoj utakmici 15. kola Premier lige popeo se na 12. poziciju s istim brojem bodova kao Liverpool. Gosti su bili blizu boda, poništen im je i pogodak, ali su brojnim promašajima, pogotovo u drugom poluvremenu, ponovno razočarali te ostaju na rubu zone ispadanja.

Sunderland, koji je u iznimno lošoj formi - do ove utakmice ostvario je tek dvije pobjede u posljednje 21 premierligaške utakmice - nije mogao doći Norwichu u neugodnije vrijeme, kad se domaćin mogao pohvaliti sa sedam utakmica bez poraza, uključujući trijumf protiv Manchester Uniteda.

Kanarinci su potpuno opravdali status favorita i općenito bolje momčadi u Super Sunday dvoboju koji to ne bi bio da veliki ne moraju odraditi svoje obveze dan ranije zbog Lige prvaka.

Bassong je doveo Norwich u vodstvo u osmoj minuti kad je gostujuća obrana pokazala jedno od svojih loših lica. Branič je poentirao iz neposredne blizine nakon što njegovi kolege s druge strane nisu uspjeli očistiti ubacivanje Snodgrassa iz slobodnog udarca.

U 37. minuti Pilkington dobiva sjajno tempiranu asistenciju u prostor od Kilgallona, prelazi Cuellara i pogađa desni donji kut. Iz ničega praktički, Sunderland izjednačuje u 44. Gardner dočekuje pogrešku Johnson koji neoprezno spušta loptu na rubu šesnaesterca i projektilom matira Bunna.

Gardner je umalo donio spektakularno izjednačenje Sunderlandu. Iz slobodnog udarca s 35 metara u 59. minuti zatresao je stativu. Lopta se odbila Kilgallonu koji puca preko gola iako je imao vratara u svojoj milosti. Novi pokušaj, poslije kornera u 66., Garrido skida s linije Norwichova gola. Rose volejem u 77. uspijeva pogoditi gol, ali je odmah poništen jer su trojica Sunderlandovih igrača bila u zaleđu.