Premiership, 15. kolo, 01.12.2012, 18:30 h
Reading
Reading 3:4 Manchester United
Manchester United

Josip Tolić • subota, 01.12.2012.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 15. kola Premiershipa Manchester United slavio je u golijadi kod Readinga 4:3. Sve bitno u ovoj utakmici dogodilo se u svega 26 minuta prvog poluvremena kada je palo svih sedam pogodaka. Crveni vragovi dvaput su se vraćali iz zaostatka te na kraju upisali pobijedu koja ih odvaja na vrhu ljestvice.

"Preokretom do pobjede" slogan je koji je Manchester United upotrijebio u još jednom susretu. U ogledu 15. kola Premier lige Crveni vragovi gostovali su na stadionu Madejski gdje ih je dočekao Reading. Bila je to utakmica zanimljiva po mnogočemu.

Počelo je već u sedmoj minuti. Hal Robson-Kanu iskoristio je grešku Evansa nakon jednog ubačaja i volejem najavio golijadu. Gosti su nedugo nakon toga prvi put na utakmici blitzkriegom okrenuli rezultat. U 12. je Anderson poentirao na dodavanje Younga, a samo tri minute potom Evans je izborio kazneni udarac koji je realizirao Wayne Rooney.

Uslijedio je napad Readinga na drugoj strani - i odmah pogodak. Iz kornera je Le Fondre glavom vratio rezultat na početak. Igrala se tek 17. minuta, a već je bilo 2:2.

Lošu igru zadnje linije Vragova domaćini su iskoristili sredinom prvog poluvremena, Morrison je ponovno glavom zabio. Stoga nije čudo što Rooney nakon svog drugog pogotka u 30. minuti, kada je iz blizine pospremio u mrežu Evrino dodavanje, uopće nije slavio.

Kada je Robin van Persie 11 minuta prije kraja prvog poluvremena postavio 3:4 na Rooneyjevu asistenciju i zabio deseti gol u sezoni, činilo se kako bi mogao pasti i rekord najefikasnije utakmice u povijesti Premiershipa.

Nastavak je, međutim, ponudio potpuno drugačiju sliku. Prijetila je svaka momčad po jednom; u 65. minuti Van Persie je promašio čistu priliku, a u sudačkoj nadoknadi vratar Uniteda Lindegaard spasio je tri boda svojoj momčadi obranom Morrisonova udarca.

S ova tri boda Fergusonov je sastav povećao prednost na vrhu lige u odnosu na gradskog rivala Cityja, dok je Reading nanizao treći poraz i trenutno je pretposljednji.

• Obrisan korisnik02.12.2012. u 20:21
    Teško prijatelju, čim se tvoja komunikacija svodi da "hehehehe" i "hihihi" jasno mi je da je tvoj nivo inteligencije na razini osnovne škole :)
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 19:32
    A vidim na kojem stupnju razvoja je tvoj, kada se izjašnjavaš za drugoga...nema veze, ako treba, ja mogu tebe naučiti neke stvari, hehehehe
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 19:06
    To je nemoguće jer tvoj mozak nije na tom stupnju razvoja da ti možeš shvatiti što ti drugi pričaju.
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 15:47
    Kakvo prvo poluvrijeme! Još uvijek pali ona: zabijte koliko god, mi ćemo dati jedan više! I da se osvrnem na usporedbe ENG i ŠPA lige. Nema ih smisla uspoređivati jer su vrlo različite. Različiti stilovi igre, drukčiji ambijenti i različita konfiguracija kompetentnosti klubova, odnosno koji se... [više na forumu]