Fiorentina
Fiorentina 2:2 Sampdoria
Sampdoria

Josip Piršljin • nedjelja, 02.12.2012.

15. kolo talijanskog prvenstva zatvorili su nogometaši Fiorentine i Sampdorije. Viole su u Firenci bile u potrazi za osmom pobjedom u zadnjih deset susreta, ali gosti iz Genove su se pokazali tvrdim suparnikom i odnijeli su bod u remiju 2:2.

Fiorentina je pred svojim navijačima bez Jovetića lovila novu pobjedu kako bi ostala u vrhu Serie A, no morat će igrači Vincenza Montelle biti zadovoljni s bodom. To im je već deseta utakmica zaredom da nisu izgubili. Sada su bodovno izjednačeni s Lazijem, a Sampdoria je u sredini poretka, na 12. mjestu.

Igra je u prvom poluvremenu bila dosta izjednačena, obje su momčadi imale svoje prilike, a Sampdoria je pogodila i vratnicu. Ipak, nakon prvih 45 minuta vodstvo je držala Fiorentina koja je povela pogotkom Stefana Savića. Crnogorac je iskoristio dobar ubačaj Borje Valera i glavom pogodio mrežu Angela Da Coste.

Samo tri minute u nastavku trebalo je gostima da izjednače. Icardi je odlično glavom uposlio Nenada Krstičića koji se vrlo lijepo oslobodio svog čuvara i efektno pogodio za 1:1. Sampdoria je u tim trenucima djelovala puno bolje i uskoro je povela.

Lijepu su akciju odigrali gostujući nogometaši u 72. minuti nakon koje je po lijevoj strani prošao Pedro Obiang i ubacio prizemnu loptu na peterac Viola. Tamo se nije našao igrač Sampdorije, već Fiorentine Gonzalo Rodriguez koji je nespretnom reakcijom skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Fiorentina se "trgnula" i već nakon tri minute uspjela je izjednačiti. Pasqual je ubacio u sredinu šesnaesterca momčadi iz Genove gdje je bio Savić. Lijevi bočni se ponovno našao na pravom mjestu i još je jednom glavom pogodio suparničku mrežu.

U 90. minuti pokazan je i crveni karton na stadionu Artemio Franchi. Zaradio ga je Nijemac Mustafi nakon što je vrlo neoprezno startao na Pasquala. Aquilani je u zadnjim sekundama imao dobru priliku da donese pobjedu svojoj ekipi, ali Da Costa mu je obranio i završilo je 2:2.

• Obrisan korisnik03.12.2012. u 10:46
    Savic je stoper, nista drugo. Ali Fiorentina igra s 3 u obrani, Savic lijevog stopera, valjda je zato napisano bocni...
  • Obrisan korisnik03.12.2012. u 02:30