Napoli
Napoli 5:1(2:1) Pescara
Pescara

Igor Šestak • nedjelja, 02.12.2012.

U utakmici 15. kola Serie A Napoli je na San Paolu s visokih 5:1 pobijedio Pescaru. Momčad Valtera Mazzarija u prvom je poluvremenu postigla dva, a u drugom tri pogotka. Po dva puta u strijelce su se upisali Gokhan Inler i Edinson Cavani. Pobjeda Napolija potpuno je zaslužena, ali nažalost na utakmicu je s nekoliko pogrešnih odluka u velikoj mjeri utjecao i sudac Peruzzo. Ante Vukušić za Pescaru je odigrao 67 minuta.

U prvoj nedjeljnoj utakmici Napoli je na svom San Paolu dočekao Pescaru. Drugoplasirana momčad Serie A nastupila je bez Pandeva, Maggija i Aronice, a priliku je protiv svog bivšeg kluba dobio 21-godišnji napadač Insigne. Gosti su 15. kolo dočekali na začelju tablice, a bodove su morali tražiti bez nekolicine ozlijeđenih i suspendiranih igrača. U svojoj drugoj utakmici na klupi Pescare, Cristian Bergodi prvi je put u početnu postavu uvrstio hrvatskog napadača Antu Vukušića.

Napoli je od starta jurnuo po pobjedu i do prednosti došao već u devetoj minuti silovitim udarcem Inlera s dvadesetak metara. Samo šest minuta kasnije stoperi Pescare katastrofalnim su reakcijama omogućili Hamšiku da udvostruči prednost domaćina nakon jednog kontranapada te je već tada mirisalo na još jednu katastrofu Pescare.

Ipak, gosti su u 18. minuti došli do pogotka za 2:1. S desne je strane centrirao Zanon, a glavom je mrežu De Sanctisa pogodio Bjarnason. Do poluvremena su i jedni i drugi imali prilika, ali se rezultat nije mijenjao. U 32. minuti blizu pogotka je bio i Vukušić, ali je njegov udarac otišao malo iznad vrata.

Početkom nastavka Napoli je nizao promašaje, a prednjačio je Cavani. Ipak, do pogotka je došao u 58. minuti iz dvojbenog kaznenog udarca kojeg je sam izborio. Valja istaknuti da je sudac Peruzzo bio vrlo strog prema gostujućem braniču Bocchettiju te mu pokazao i crveni karton koji definitivno nije zaslužio. Urugvajac je samo pet minuta kasnije postavio 4:1 svojim desetim pogotkom u sezoni na odličnu asistenciju Hamšika.

U 67. minuti Bergodi je povukao s terena Vukušića, a četiri minute kasnije njegovi su igrači tražili kazneni udarac, ali Peruzzo se ovaj put nije oglasio. Sudac je još veću pogrešku napravio minutu kasnije kada je nepotrebno prekinuo igru u trenucima dok je Insigne jurio sam prema Pescarinom vrataru Perinu. Napoli je ipak došao do petog pogotka. Gotovo s istog mjesta kao u prvom dijelu opalio je Inler, a lopta se od vratnice odbila u mrežu.

S tri osvojena boda Napoli je ponovno došao na dva boda zaostatka za Juventusom te će i ovaj vikend završiti na drugom mjestu. Pescara pak ostaje na začelju s 11 osvojenih bodova i gol-razlikom 10:30.

• Obrisan korisnik03.12.2012. u 00:06
    ovako ste za mandzukica pisali da je smijesan igrac kad je poceo u wolfsburgu, sad je u bayernu. Ne znaci da ce vukusic za 3 godine biti u juventusu, ali niste korektni s pljuvanjem po njemu. Nije ni prvi ni zadnji koji se nije snasao u pocetku, nije ni Henry u Juventusu pa sta onda...
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 19:54
    a moj Ante di si pošo, bol te snašla u tuđini, i pratit će te sve do serije C...
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 18:28
    Dobar napadač taj Cavani nema što.Mogao bi brzo završiti u puno renomiranijem klubu.
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 15:26
    Nije Vukušić prevara, nego je Pescara ajme od ekipe....nisu bezveze zadnji....dogodine serie b
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 15:21
    Nema to veze s Pescarom i Hajdukom, ovdje ni iz penala nije mogao zabiti. Brijem da si u Pescari čupaju kosu što su za ovo pljunuli milijune.