Juventus
Juventus 3:0(0:0) Torino
Torino

Josip Piršljin • subota, 01.12.2012.

U drugoj utakmici 15. kola talijanske Serie A Juventus je na svojoj Areni ugostio gradskog rivala Torino. U vrlo zanimljivom derbiju Stara dama je na kraju slavila s 3:0 zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu nakon što su gosti ostali s igračem manje, a Pirlo promašio jedanaesterac.

Juve će i nakon 15. kola ostati lider talijanskog prvenstva. S 3:0 je svladao Torino koji se dobro držao u prvom poluvremenu, ali u nastavku nije mogao izdržati pritisak, pogotovo jer je igrao s igračem manje na terenu. Osim strijelaca Marchisija i Giovinca, istaknuo se i Vučinić s dvije asistencije.

Torinskog derbija nije bilo u prošle tri sezone s obzirom da je Torino igrao u drugoj ligi. Popularni Derby della Molezadnji se put igrao u ožujku 2009. godine kada je slavio crno-bijeli dio grada, a Torino na pobjedu protiv najvećeg rivala čeka još od 1995., punih 17 godina.

Juventus je ovog puta počeo s četvoricom igrača u zadnjoj liniji, Bonucci i Barzagli su bili stoperi, dok su De Ceglie i Lichtsteiner držali bokove. Marchisio, Pirlo i Pogba su "ordinirali" na sredini terena, a istureni su bili Giaccherini, Vučinić i Giovinco.

Torino je, s druge strane, igrao u formaciji 4-4-2. Na vratima je bio vrlo pouzdani Belgijanac Gillet koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva primio samo 14 golova, a napad je predvodio Bianchi, najbolji strijelac kluba s četiri pogodaka u 13 nastupa.

Juve se očekivano bolje postavio na terenu od početka kao lider prvenstva i momčad koja ima 17 bodova više od svog suparnika. No, Torino se dobro branio i vrlo je lako mogao doći do vodstva u 23. minuti kada je sam pred Buffona izašao Meggiorini, no domaći vratar je skrenuo njegov udarac i lopta je otišla pored gola.

Stara dama je sve više pritiskala što se prvo poluvrijeme bližilo kraju, a u razmaku od tri minute dva je dobra pokušaja imao Pogba kada je dalekometnim udarcima pokušao iznenaditi Gilleta, no gostujući vratar je to nekako zaustavio. Ubrzo nakon toga gosti su ostali s igračem manje nakon što je Poljak Glik grubim startom išao na Giaccherinija.

U 41. minuti Bianconeri su bili na dobrom putu da iskoriste brojčanu prednost. Ovog je puta Pogbu u svom šesnaestercu srušio Basha, a sudac je dodijelio penal Juventusu. Loptu je na bijelu točku namjestio Pirlo, ali iskusni veznjak je netipično za njega snažno opalio i prebacio vrata Gilleta, te je propala odlična šansa domaćih da povedu.

I početak nastavka pripao je Juventusu. Crno-bijeli su još odlučnije krenuli po gol, a blizu je bio Vučinić u 53. minuti. Giovinco ga je odlično pronašao na par metara od gola, no Crnogorac nije uspio skrenuti loptu u mrežu. Uspješniji je u 57. minuti bio Marchisio koji je odlično ispratio duboku loptu s desne strane i glavom matirao Gilleta za 1:0.

Prvaci se nisu zadovoljili s minimalnim vodstvom , već su nastavili i dalje napadati, a to im se isplatilo u 67. minuti. Tada je Giovinco prošao po desnoj strani gostujućeg šesnaesterca i uputio udarac u suprotni kut Gilleta kojeg Belgijanac nije mogao obraniti i na semaforu je pisalo 2:0. Raspoloženi Juve do kraja je zabio još jedan gol, Vučinić je prsima spustio loptu Marchisiju koji postiže svoj drugi gol na utakmici za konačnih 3:0.

• Obrisan korisnik02.12.2012. u 13:09
    Pa jel moguće da si toliko primitivan i jadan da si u 2h ujutro išao napisati debilan komentar, a uopće nisi pogledao utakmicu ili barem izvještaj. Fakat ne kužim likove poput tebe.
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 02:00
    znaci penal i crveni. zlu ne trebalo. vraca se posteni conte napokon nazad..
  • etti01.12.2012. u 22:01
    Očekivana pobjeda, nema se što nadodati. A iduće kolo se vraća Antonio Conte, konačno! U međuvremenu idemo osigurati 1/8 finala LP.