Melsungen preko Lübbeckea do šeste uzastopne pobjede

Igor Šestak • subota, 01.12.2012.

U subotu su odigrane još dvije utakmice 14. kola rukometne Bundeslige. Momčad Melsungena trenutno je u sjajnoj formi, što je potvrdila pobjedom nad Lübbeckeom, svojom šestom uzastopnom. U drugoj utakmici Lemgo je pobijedio oslabljeni Gummersbach za bijeg iz zone ispadanja. U akciji su bili i hrvatski rukometaši, njih trojica, dok je Vedran Zrnić izostao zbog ozljede.

MT Melsungen - TuS N-Lübbecke 32:28 (12:14)

Sjajnu formu momčad Melsungena potvrdila je i u utakmici 14. kola protiv Lübbeckea. Igrači Michaela Rotha slavili su s 32:28, iako su na poluvremenu imali zaostatak od dva pogotka, a to im je šest uzastopna pobjeda kojom su se uspeli sve do šestog mjesta na tablici.

Gosti su bilje krenuli u utakmicu i nakon četiri i pol minute vodili s 4:1. Odražavali su svoju prednost igrači Gennadija Chalepa u narednim minutama, a onda u 18. minuti povisili na 10:6 i prisilili Rotha na minutu odmora. U 25. minuti domaćini su došli na gol zaostatka, ali do odmora ipak nisu mogli do izjednačenja.

Do izjednačenja su zato došli nakon samo četiri minute igre u nastavku (15:15), a onda se igralo gol za gol sve do 42. minute kada su domaćini zabili dva uzastopna pogotka i prvi put na utakmici došli do vodstva. Na semaforu je stajalo 21:20. Nakon što je Lübbecke izjednačio, domaći su rukometaši napravili seriju 5:1 i u posljednjih deset minuta ušli s četiri pogotka prednosti. Gosti na tu seriju nisu imali odgovor te se u završnici nisu uspjeli približiti na zaostatak manji od tri pogotka.

Najbolji strijelac susreta bio je Melsungenov Alexandros Vasilakis s čak deset golova, a sedam je zabio Patrik Fahlgren. Gostujuću momčad predvodili su Dennis Wilke i Arne Niemeyer sa sedam golova, a zaigrali su i hrvatski igrači. Drago Vuković zabio je četiri pogotka, a vratar Nikola Blažičko prikupio je dvije obrane. Uspješniji je bio njegov kolega Quenstedt s osam obrana, ali domaći su vratari, Appelgren i Sandström zajedno obranili čak 19 lopti.

Lübbecke je doživio četvrti uzastopni poraz i pao je na 11. mjesto na tablici. U idućem kolu igrat će s Wetzlarom, dok će Melsungen na gostovanje kod Kiela.

TBV Lemgo - VfL Gummersbach 30:25 (15:10)

Bez ozlijeđenog kapetana Vedrana Zrnića, ali i bez Mahea, Schindlera i Lützelbergera, Gummersbach je poražen na gostovanju kod Lemga. Momčadi Emira Kurtagića to je peti uzastopni poraz, a Lemgo ju je ovom pobjedom prestigao na tablici.

Početak utakmice bio je briljantan za goste pa su nakon osam minuta vodili s 4:0. No, u idućih devet minuta igrači Gummersbacha poentirali su tek jednom i vrlo brzo se našli u zaostatku 7:5. U posljednjih devet minuta prvog dijela domaćini su napravili seriju 7:2 i na odmor odnijeli prednost od pet golova.

Zrnić na dodatne preglede

Vedran Zrnić u petak je zbog bolova u nozi bio prisiljen prekinuti trening, a dijagnosticirana mu je stres fraktura tibije. Morao je preskočiti utakmicu protiv Lemga, a u ponedjeljak će se podvrgnuti detaljnim pregledima nakon kojih će biti poznato koliko će morati izbivati s rukometnih terena.

Početkom nastavka gosti su uspjeli napraviti seriju 4:0 i doći na gol zaostatka. Lemgo ipak nije dozvolio izjednačenje, ali je strepio za bodove sve do 55. minute. Gummersbach je u tom periodu nekoliko puta došao na dva gola zaostatka, ali više od toga nije mogao napraviti. Pet minuta prije kraja domaćini su pobjegli na četiri gola prednosti i bez novih stresova pobjegli iz zone ispadanja.

Za drugu pobjedu Lemga u posljednje tri utakmice najzaslužniji su Hermann sa šest te Bechtloff, Kehrmann i Strobel s pet postignutih golova. Najbolji strijelac utakmice došao je iz redova gostiju. Sedam golova iz igre i četiri iz sedmeraca zabio je Adrian Pfahl, ali nije imao pravu podršku suigrača. Drugi strijelac gostiju bio je Krause s četiri gola, a tri je zabio Goran Šprem. Hrvat je dva gola zabio iz igre, a realizirao i jedan od dva sedmerca.

U idućem kolu Lemgo očekuje derbi s Neuhausenom, važna utakmica za dodatni bijeg od zone ispadanja, a Gummersbach će ugostiti Magdeburg.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938