1. HNL - juniori: Splitovci i kadeti Šibenika pobjedama zaključili jesenski dio prvenstva

Ivan Dominik • ponedjeljak, 03.12.2012.

Utakmicama juniora i kadeta Splita i Marsonije te Varaždina i Šibenika kompletirana su i preostala dva kola koja su se trebala zatvoriti, treće i 11., a tim je nadoknadama i službeno zaključen jesenski dio sezone u 1. HNL omladinskih škola. Prvi dio prvenstva Split je zaključio uvjerljivom domaćom pobjedom, dok je Varaždin podijelio bodove sa Šibenčanima...

Posljednje utakmice jesenskog dijela prvenstva u 1. HNL za juniore i kadete odigrali su omladinski pogoni Splita i Marsonije te Varaždina i Šibenika, koji su svojim nadoknađivanjem neodigranih susreta trećeg, odnosno 11. kola, kompletirali 15 ligaških odigranih kola, čime je završen prvi dio lige za najbolje omladinske nogometne škole u Hrvatskoj.

Na igralištu Dugopolja jesen je trijumfalno zaključio domaći sastav s Parka mladeži protiv ekipe Marsonije iz Slavonskog Broda. Splitovci su rano došli do vodstva i pogocima Antonija Štimca i Nikole Šalinovića iz 25. odnosno 40. minute stigli do prednosti od 2:0, koju su sačuvali do ulaska u drugo poluvrijeme. Tada je, u prvim sekundama nastavka, rezultat smanjio Marsonijin napadač Ivan Lovrić, da bi konačnih 3:1 za Crvene naposljetku, tri minute prije kraja, postavio Stipe Baran, džoker s klupe Splićana.

Desetkovana Marsonia, koja je u Dugopolje doputovala sa samo 15 igrača u juniorskoj konkurenciji, ostala je bez šansi protiv jakih domaćina, kao i njena kadetska ekipa, koja je od Crvenih poražena glatkim rezultatom 2:0. Tim je rezultatima Split među juniorima ostao 11. s 15 bodova, dok je Marsonia "fenjeraš" sa samo tri boda, dok je na tablici kadeta brodski sastav također posljednji, ali sa sedam bodova, dok su Splitovci s 12 bodova više opet na 11. poziciji.

U 11. nadoknađenom kolu sastale su se ekipe Varaždina i Šibenika u Baroknom gradu, u kojem je ovoga puta domaćin u juniorskoj konkurenciji igrao oslabljen, sa samo 14 igrača, dok su Šibenčani na sjever Hrvatske stigli s njih 16. I dok su kadeti Šibenika uz sjajnih 3:1 deklasirali svoje domaćine, među juniorima je viđena mnogo miroljubljivija atmosfera i utakmica.

Završilo je 1:1 u dvoboju Varaždinaca i Šibenčana, a u susretu su prvi do vodstva došli gosti egzekucijom Marija Fakčevića u prvom poluvremenu, dok je Varaždin izjednačio preko Mihaela Ivaneka u drugoj minuti nastavka. Miroljubivim remijem završen je i taj posljednji susret jesenskog dijela 1. HNL za juniore, kojim je na tablici Varaždin ostao pretposljednji s 12 bodova, a Šibenik deveti sa sedam bodova više.

Što se ligaškog poretka kadeta tiče, Varaždinci su unatoč porazu deseti s 20 bodova, koliko ima i deveta Rijeka, a Šibenik je pobjedom u Zagorju skočio na sedmo mjesto lige i ima 23 boda kao i šesta Cibalia. Time je Šibenik iz posljednjih utakmica jesenskog dijela prvenstva izašao kao najveći profiter, pogotovo u natjecanju kadeta.