Lyon pobjedom nad Saint-Étienneom zadržao prednost na vrhu, Marseille uvjerljivo poražen

Maj Gašparac • nedjelja, 09.12.2012.

U nedjelju su odigrane posljednje tri utakmice 16. kola francuskog prvenstva. Vrijednu pobjedu su izborili nogometaši Lyona, koji su u derbiju svladali Saint-Étienne i zadržali svoju prednost na vrhu. U ranije odigranoj utakmici nogometaši Lorienta uvjerljivo su svladali Marseille.

Vodeći Lyon svladao je u derbiju kola Saint-Étienne. Nogometaši Remija Gardea slavili su na gostovanju rezultatom 1:0 i zadržali prednost od pet bodova na vrhu tablice ispred drugoplasiranog Paris Saint-Germaina. Pobjednički pogodak djelo je Michela Bastosa iz 65. minute.

Susret su bolje započeli nogometaši Saint-Étiennea, koji su u prvom poluvremenu bili bliže postizanju vodećeg pogotka. U prilikama su se našli Pierre-Emerick Aubameyang i Renaud Cohade, no njihovi udarci nisu bili uspješni.

Situacija na terenu postala je mnogo teža za Lyon u 55. minuti. Tada je izravni crveni karton dobio član njihove momčadi Mouhamadou Dabo zbog udaranja glavom protivničkog igrača Max-Alaina Gradela.

No, unatoč tom isključenju nogometaši Lyona ipak su uspjeli izboriti vrijednu pobjedu. Deset minuta kasnije Bastos je poentirao iz slobodnog udarca s otprilike 20 metara i donio svojoj ekipi tri boda.

U utakmici koja je odigrana u ranijem terminu Marseille je na svojem stadionu uvjerljivo poražen od Lorienta rezultatom 3:0. Ovim porazom nogometaši Elie Baupa propustili su priliku potpuno se približiti prvoplasiranom Lyonu i sada se nalaze na trećem mjestu s pet bodova zaostatka za vodećom ekipom prvenstva.

Sve je loše kranulo za Marseille u 37. minuti kada je svoj drugi žuti karton zaradio Charles Kabore, nakon što je skrivio jedanaesterac na Jeremieu Aliadiereu. Napadač Lorienta sam je realizirao kazneni udarac i doveo svoju momčad u vodstvo.

Na drugi pogodak gostiju, koji su vrlo dobro koristili svoju brojčanu prednost na terenu, čekalo se tek devet minuta. Strijelac za 2:0 bio je Benjamin Corgnet, koji je pogodio nakon ubačaja Alaina Traorea.

Svoj treći pogodak nogometaši Lorienta postigli su 20 minuta prije kraja utakmice, a strijelac za konačnih 3:0 bio je Kevin Monnet-Pacquet.

Ovom pobjedom nogometaši Lorienta napredovali su na osmo mjesto na ljestvici.

U trećoj utakmici francuskog prvenstva odigranoj u nedjelju momčadi Reimsa i Bordeauxa odigrale su 0:0. Sa samo osvojenim bodom iz ovog susreta nogometaši Bordeauxa propustili su priliku plasirati se među prve tri momčadi na ljestvici i sada se nalaze na šestom mjestu.