Valencia korak bliže četvrtfinalu Kupa kralja

Ivor Krapac • srijeda, 12.12.2012.

Prva utakmica osmine finala Kupa kralja, odigrana u utorak navečer, donijela je sreću nogometašima Valencije, koji su obavili golem posao na gostovanju kod Osasune. S dva pogotka u drugom poluvremenu, Valencia je u Pamploni stekla prednost uoči uzvrata na svojem stadionu...

Sredinom tjedna, španjolski klubovi u akciji su u prvim utakmicama osmine finala Kupa kralja, a prva od njih odigrana je u utorak navečer u Pamploni. Valencia je došla do gostujućih 2:0 protiv Osasune i time napravila prvi korak prema četvrtfinalu, a posao će pokušati zaključiti na svojoj Mestalli. Uzvrat u Valenciji na rasporedu je za četiri tjedna, 8. siječnja.

Nakon 0:0 na kraju prvoga, odluka u Pamploni pala je u drugom poluvremenu. Goste je u 47. minuti u vodstvo doveo Daniel Parejo, a za konačnih 2:0 pobrinuo se Roberto Soldado, koji je zabio u sudačkoj nadoknadi na kraju susreta. Soldado je završni rezultat postavio 12-ak minuta nakon što je ušao u igru, odmijenivši Jonasa.

Valencia je, tako, drugi put u nekoliko dana svladala istog suparnika na istom terenu, poslije subotnjih 1:0 u 15. kolu španjolskog prvenstva. Šišmišima je ovo ujedno bila i druga pobjeda otkako ih je preuzeo Ernesto Valverde, poslije otkaza Mauriciju Pellegrinu početkom prosinca.

Još šest susreta osmine finala na rasporedu je ovog tjedna, u srijedu i četvrtak, dok će Athletic i Eibar u srijedu u Bilbau odigrati svoj uzvrat 16-ine finala. Prva utakmica tog ogleda, odigrana početkom studenog u Eibaru, okončana je bez pogodaka.