Lyon kiksao u Lovrenovom povratku na teren, Marseille uhvatio PSG

Borna Rupnik • srijeda, 12.12.2012.

Uoči velikog derbija s Paris Saint Germainom, Lyon je kiksao na svom terenu protiv jednog od "davljenika", a branitelj naslova uzeo je tri vrijedna boda u gostima...

Momčad Lyona propustila je u srijedu priliku za novi bijeg Parižanima na pet bodova viška. Na Gerlandu je Nancy osvojio bod, a domaćin se poraza morao spašavati u završnoj fazi utakmice.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, gosti su u 74. minuti poveli preko Jordana Lotiesa, koji je pogodio mrežu Lyona poslije ubačaja s lijeve strane, pokušaja Sanea i odbijene lopte vratara Vercoutrea.

Marseille poravnat s PSG-om

Olympique iz Marseillea bodovno se poravnao s pariškim prvoligašem na drugom mjestu prvenstvenog poretka. U 17. kolu poražena je Bastia, koja je pred praznim tribinama - zbog kazne nakon korzikanskog derbija - dva puta morala po loptu u mrežu. Mathieu Valbuena precizan je bio u 15. minuti, a Andre Ayew realizirao je kazneni udarac sredinom drugog poluvremena. Poraz Korzikanaca ublažio je Anthony Modeste u 82. minuti.

Izjednačenje je stiglo u 83. minuti, kada je Steed Malbranque proigrao Michela Bastosa, a Brazilac prizemnim udarcem lijevom nogom matira Gregorinija.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren vratio se na terene nakon ozljede i odigrao je svih 90 minuta.

Čak su tri domaćina večeras ubilježila pobjede 2:0. Ajaccio je preskočio Reims pogotkom Adriana Mutua u 31. minuti te autogolom Tacalfreda petnaestak minuta prije kraja susreta.

Junak Eviana protiv Troyesa bio je dvostruki strijelac Cedric Barbosa, a gosti su tako ostali na posljednjem mjestu prvenstvenog poretka. Lorient se četvrte pozicije domogao pobjedom nad Sochauxom, a strijelci su bili Traore krajem prvog i Kone početkom drugog poluvremena.

Pobjedu u gostima upisao je aktualni prvak Montpellier, koji je rezultatom 2:1 nadjačao Brest. Domaćine je u vodstvo doveo Ben Basat u 14. minuti, ali je već sedam minuta kasnije Martial smjestio loptu u vlastitu mrežu za poravnanje.

Pogodak odluke pao je u 57. minuti, kada je Utaka pogodio na asistenciju Belhande.

• Obrisan korisnik13.12.2012. u 04:49
    steta sto je utakmica psg-lyon u nedjelju u 21:00, u istom terminu kada i barcelona-atletico (m). sta sad da gledam??? apeliram na francuski i spanjolski nogometni savez da se dogovore koja ce od ove dvije utakmice biti pomaknuta u 19:00
  • Obrisan korisnik12.12.2012. u 22:15
    kolko god mi voljeli lovrena jer je naš,činjenica je da lyon ostvaruje puno bolje rezultate kad njega nema na terenu
  • Obrisan korisnik12.12.2012. u 22:13
    Bit će odlična tekma iduće kolo, pogotovo sad kad je PSG nabrijan nakon 4 komada Valenciennesu i time da bi se mogli izjednaćit uoči stanke tako da će to biti francuski el classico
  • Obrisan korisnik12.12.2012. u 21:39