Maj Gašparac • srijeda, 12.12.2012.

Nogometaši Real Madrida poraženi su od Celte u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja rezultatom 2:1, a u tom porazu Kraljevskog kluba hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je cijeli susret. U preostalim utakmicama Barcelona je na krilima nezaustavljivog Lionela Messija svladala Córdobu, a odlične rezultate uoči uzvrata upisale su i momčadi Atletico Madrida te Seville. Veliko iznenađenje priredili su nogometaši drugoligaša Eibara, koji su zahvaljujući pogotku postignutom u gostima izbacili iz Kupa kralja favorizirani Athletic Bilbao.

Momčad Real Madrida, za koju je cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Luka Modrić, poražena je od Celte u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja. Celta je na svojem stadionu slavila rezultatom 2:1 i putuje s prednošću na uzvrat koji će se igrati za tjedan dana u Madridu. Ovaj poraz je bio peti ovosezonski Kraljevskog kluba.

Nogometaši Real Madrida bolje su započeli utakmicu i prijetili preko Karima Benzeme i Cristiana Ronalda, no njihovi pokušaji nisu bili uspješni. Najbolju priliku u početnim minutama imali su domaćini, ali Park nije dobro reagirao na ubačaj Aspasa.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo mnogo zanimljivosti, tek su još jednom opasnije zaprijetili domaći nogometaši, no rezultat se nije mijenjao. Mnogo zanimljivosti nije bilo niti na samom startu drugog dijela, sve do 56. minute, kada su domaćini poveli. Pogodak za 1:0 djelo je Marija Bermeja, koji je iskoristio neopreznost obrane Real Madrida nakon centaršuta Michaela Krohn-Dehlija.

Na sljedeću promjenu rezultata čekalo se do 78. minute, kada je prednost Celte udvostručio Cristian Bustos lijepim udarcem iz daljine. Do kraja utakmice nogometaši Celte su se u potpunosti orijentirali na obranu, no nisu uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Vrlo bitan pogodak za Real Madrid uoči uzvrata postigao je Ronaldo, koji je tri minute prije kraja prihvatio dobar ubačaj Xabija Alonsa i svladao vratara domaćina Sergija Alvareza.

Nogometaši Barcelone slavili su na gostovanju kod Córdobe rezultatom 2:0, a oba pogotka djelo su ponajboljeg svjetskog nogometaša Lionela Messija. Argentinac je Blaugranu doveo u vodstvo u 11. minuti, a konačnih 2:0 postavio je 15 minuta prije kraja susreta. S ova dva pogotka Messi je dodatno poboljšao svoj učinak na 88 postignutih pogodaka u 2012. godini.

Nogometaši Seville slavili su na gostovanju u Mallorci s vrlo uvjerljivih 5:0 i praktički osigurali plasman u četvrtfinale Kupa kralja. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je prvih 50 minuta u pobjedničkoj ekipi. Klub iz Andaluzije poveo je zgoditkom Alvara Negreda u 13. minuti, a isti igrač je i udvostručio prednost svoje ekipe pet minuta kasnije.

Sevilla je u prvih pola sata igre postigla i treći pogodak, a strijelac je bio Gary Medel u 26. minuti. Rezultat se više u prvom poluvremenu nije mijenjao, a Sevilla je povela 4:0 nakon dvije minute igre u drugom dijelu preko Botije. Za konačnih 5:0 strijelac je bio Luna u završnici susreta.

Veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale napravili su i nogometaši Atletico Madrida koji su pred svojim gledateljima svladali Getafe rezultatom 3:0. Momčad pod vodstvom Diega Simeonea povela je u prvom poluvremenu preko Diega Coste iz jedanaesterca, a preostala dva pogotka postigla je u završnici susreta. U 80. minuti na 2:0 povisio je Filipe Luis, a nedugo kasnije svoj drugi pogodak za pobjedničku momčad postigao je Costa.

Veliko iznenađenje dogodilo se u Bilbau gdje su nogometaši Athletica u šesnaestini finala Kupa kralja izbačeni od drugoligaša Eibara. Nakon što je prvi susret istih protivnika završen bez pogodaka, u uzvratnoj utakmici u Bilbau bilo je 1:1, te je Eibar zahvaljujući pogotku postignutom u gostima prošao dalje. Nogometaši Eibara u vodstvo su došli u 72. minuti zahvaljujući pogotku Mikela Arruabarrene, a Athletic je izjednačio u posljednjoj minuti preko Adruiza, no nije mogao do potpunog preokreta.

• Mihalj13.12.2012. u 12:17
    Kakve veze jedno ima s drugim. Odlična logika, ljudi će nać nešto Luki čak i kad ne mogu. hrvatska posla, što reći drugo.. Jalnuši i diletantni.
    Mihalj
  • Obrisan korisnik13.12.2012. u 12:11
    Modric je iza Ronalda bio najbolji covjek na terenu,a jel u ovoj Barceloni smije ko zabit gol osim Messija?
  • Obrisan korisnik13.12.2012. u 11:05
    Ekipo s foruma koja sere, je li Modrić jedini na terenu? Jeste li gledali utakmicu? Smirite malo sa svojom ljubomorom. Svaki put kad Modrić odigra dobro, svi hvale. Svaki put kad Real izgubi ili Modrić bude prosječan, svi vrijeđaju. Koliko retardiran moraš bit kad toliko često mijenjaš mišljenje. I... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.12.2012. u 07:55
    još kada lukica reče da 'napreduje sve više'..................vidi se po rezultatima reala............
  • Obrisan korisnik13.12.2012. u 01:47