Paris Saint-Germain 31:29 Nantes
Nantes

Crveni karton Kopljara u tijesnoj pobjedi PSG-a

Mihaela Bradovski • petak, 14.12.2012.

I nakon 12. kola rukometaši PSG-a ne znaju za izgubljeni bod, a još manje za poraz. U petak je pariškoj momčadi u goste stigao Nantes i unatoč odličnom prvom poluvremenu, ali i otvaranju nastavka, ostao prekratak za dva pogotka. Marko Kopljar još se jednom našao pri vrhu domaće liste strijelaca, ali je i ranije morao napustiti teren...

Paris Saint Germain Handball – Nantes 31:29 (16:16)

Gotovo dva tjedna odmora od utakmica imali su rukometaši Paris Saint Germaina uoči dvoboja 12. kola. Za razliku od Gardentove momčadi rukometaši Nantesa proteklog su vikenda odrađivali svoje obaveze na završnici Liga kupa. Poraz u finalu izliječila bi pobjeda protiv stopostotnog lidera prvenstva, ali to se ipak nije dogodilo.

U sastav Parižana ponovno se vratio Mikkel Hansen i sa šest pogodaka ostvario najbolji učinak unutar svoje momčadi u ovoj utakmici. Jedan manje postigao je Honrubia, odnosno Marko Kopljar koji je, međutim, utakmicu priveo kraju ranije od ostalih. U 32. minuti hrvatski je reprezentativac zaradio direktan crveni karton. U tom je trenutku PSG zaostajao za pogodak.

Preko najuspješnijeg pojedinca na susretu, Valera Riveru (8) poveo je Nantes, nakon sedam minuta igre gosti stižu do +2, a za novo dizanje prednosti, točnije 9:6 pobrinuo se treći Španjolac Jorge Maqueda Peno. Na isteku 18. minute Mathieu De La Breteche zabija za 13:9, no do odlaska na predah PSG uspijeva uhvatiti korak.

Svoj posljednji pogodak Kopljar je postigao za 15:15 tri minute prije isteka prvih pola sata dvoboja. I na startu nastavka Nantes se uspio makar minimalno odvojiti i tu je prednost od pogotka ili dva uspješno održavao sve do 40. minute. Gostujuću mrežu za prelazak u vodstvo, tadašnjih 22:21, pogodio je Luc Abalo.

Isti igrač na ulasku u posljednju četvrtinu susreta pogađa za domaćih +3 nakon čega se Antijeva momčad unatoč svim naporima ne uspijeva vratiti. Osim Rivere i Maquede (6), odnosno Hansena u dobrom su se izdanju predstavili i domaći vratar Sierra s 13 obrana te njegov kolega na drugoj strani terena Maggaiez s dva više skinuta šuta.

12. kolo nastavlja se dvjema utakmicama u petak. Na parket će izaći momčadi Dunkerquea i Billerea te Créteila i Montpelliera.

• Obrisan korisnik14.12.2012. u 16:58
    Kočilo ga je jer je čovjek poslije SP u Hrvatskoj 2009. godine kada se vratio iz Metkovića u Zagreb proveo skoro 2 godine na klupi jer je Lazarov igrao napad, a Marko povremeno obranu. Mislim da kad 2 godine ne igraš napad na pravoj utakmici treba malo da se vratiš u taj ritam, zadnju sezonu u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.12.2012. u 15:05
    pitanje je hoće li se taj napredak očitovat kod goluže. nemoguće je toliko napredovati u ovako kratkom vremenu. nešto ga je sigurno kočilo..
  • nido14.12.2012. u 10:46
    Odlican je Markov napredak za malo vremena provedenog u Francuskoj i bit ce velika nada repke, moze donijeti puno...
    nido
  • Obrisan korisnik14.12.2012. u 09:39
    Gledao sam utakmicu a jutros na fr. kanalima detalj isključenja.Najviše za 2 min.Inače za 31 min. Marko odličan s 5/6 golova,utakmicu su pokvarili suci tako da je čak i šeik koji je bio na utakmici dobro razgibao vrat čudeći se njihovim odlukama.