Vodeni sportovi

Domaće pobjede dvaju Jadrana i Juga u osmom kolu Jadranske lige

Matej Milanović • nedjelja, 16.12.2012.

U osmom kolu Jadranske lige Jadran Herceg Novi nadoknadio je početni zaostatak protiv Mornara i na kraju minimalno slavio, splitski Jadran bio je bolji od Primorca s 11:9, a hrvatski prvak Jug s 18:4 je pobijedio POŠK.

U osmom kolu Jadranske lige u vaterpolu Jadran Herceg Novi ugostio je Mornar. Gosti su bolje krenuli u susret i poveli 3:1. Jadran je do poluvremena smanjio na -1, a prije početka posljednje dionice i izjednačio, 5:5. U posljednjih osam minuta domaći su upotpunili preokret i došli do konačnih 9:8.

Najbolji strijelci utakmice bili su Stefan Porobić kod Jadrana i Jure Marelja kod Mornara, obojica s po tri pogotka. Mornara je pobjede koštalo jako slabo iskorištavanje situacija s igračem više, sa samo jednim pogotkom iz deset pokušaja, dok je Jadran zabio šest pogodaka iz osam pokušaja. U idućem kolu Jadran Herceg Novi gostuje kod Budve, a Mornar će ugostiti Šibenik.

Drugi Jadran, onaj splitski, u osmom kolu igra je doma protiv Primorca. Domaći su nakon prvih osam minuta imali minimalnu prednost, 4:3, a Primorac je do poluvremena izjednačio na 5:5. Izjednačena situacija ostala je i na ulasku u posljednju četvrtinu, 7:7, a u zadnjih osam minuta bolji su bili domaći koji su dionicu dobili s 4:2 za konačnih 11:9.

Po dva pogotka su kod Jadrana upisali Santini, Rabadan i Peričić, a kod Primorca Marković i Murišić. Tom su pobjedom Splićani pobjegli s dna ljestvice i dostigli Primorac na šest bodova. U idućem kolu Jadran gostuje kod Triglava, dok će Primorac ugostiti Primorje.

Jugaši koje u srijedu čeka susret šestog kola Lige prvaka protiv Olympiakosa odradili su protiv POŠK-a lagan trening. Bez Miha Boškovića, Mara Jokovića i Pava Markovića već nakon prve četvrtine vodili su s 6:0, a na kraju su s po četiri pogotka Tonyja Azeveda i Aleksandra Ivovića, tri Nikole Janovića, po dva Borisa Pavlovića, Nikše Dobuda i Andra Bušlje te jednog Marka Ivankovića Splićane, koji su prvi gol postigli pola minute prije isteka prvog poluvremena, pobijedili s 14 razlike. Jug u devetom kolu gostuje kod Medveščaka, a POŠK je domaćin Mladosti.