Ninčević sjajan s deset golova u pobjedi Füchsea kod Gummersbacha

Igor Šestak • nedjelja, 16.12.2012.

Odigrano je prvih šest utakmica 16. kola Bundeslige, a u čak pet su prilično uvjerljive pobjede ostvarili domaćini. Löwen je zadržao prvo mjesto pobjedom nad Neuhausenom, Flensburg se lako obračunao s Göppingenom, a previše problema sa svojim protivnicima nisu imali niti Hannover, Magdeburg i Melsungen. Jedinu gostujuću pobjedu "ukrale" su berlinske Lisice kod Gummersbacha, a u toj je utakmici briljirao Ivan Ninčević s deset golova.

Rhein-Neckar Löwen - TV 1893 Neuhausen 30:25 (18:10)

Vodeća momčad lige svoj je posao u 16. kolu Bundeslige odradila još u petak i s rutinskih 30:25 protiv slabašnog Neuhausena osigurala boravak na prvom mjestu minimalno do srijede kada su na rasporedu utakmice idućeg kola. Lavovima ova utakmica nije bila lagana jer im je došla samo dva dana nakon trilera u Kupu protiv Magdeburga, a nakon osvajanja nova dva boda trener Gudmundsson je rekao: "Igrali smo vrlo dobro prvih 45 minuta, a onda smo napravili dosta promjena zbog kojih nismo mogli zadržati taj nivo igre. Ipak, generalno sam zadovoljan jer smo osvojili dva važna boda."

Rhein-Neckar Löwen je u svojoj SAP Areni zaista odigrao vrlo dobrih 30 minuta i ostvario prednost od osam golova, a u nastavku su prije spomenutih izmjena i logičnog opuštanja imali prednost od 11 pogodaka (23:12). Po pet golova su u pobjedu Lavova ugradili Schmid i Šešum, Isaias Guardiola je zabio četiri, a po tri pogotka su postigla čak četiri igrača. Najbolji član Neuhausena bio je Schröder sa šest postignutih golova, a četiri je dodao Bader. Ovim porazom Neuhausen je ostao u zoni ispadanja.

VfL Gummersbach - Füchse Berlin 23:28 (16:12)

Odličan preokret režirale su u subotu berlinske Lisice na gostovanju kod Gummersbacha. Trebala je ta utakmica biti sudar hrvatskih tandema, ali budući da je Zrnić ozlijeđen, Ninčeviću i Špoljariću suprotstavio se tek Šprem. Od njih trojice samo se Ninčević uspio upisati u strijelce, ali je to učinio čak deset puta te je uz berlinskog vratara Stochla najzaslužniji za pobjedu Lisica.

Gummersbach je u posljednje vrijeme opterećen vrlo lošim nizom rezultata te mu je sa svakim porazom zona ispadanja sve bliža, no protiv Füchsea je u utakmicu krenuo odlično i u prvih dvadesetak minuta igre ostvario prednost od 11:6. To tog trenutka Ninčević je imao jedan pogodak iz sedmerca, a gostujući trener odlučio je promijeniti vratara pa je umjesto Heinevettera među vratnice poslao Stochla. On mu je uzvratio sjajnom partijom, posebno u drugom poluvremenu.

Gummersbach je do poluvremena održao prednost od četiri gola, u 34. minuti je vodio s 19:13, a onda do kraja utakmice Stochlu i čvrstoj obrani berlinskog kluba uspio zabiti tek tri pogotka. Lisice su za to vrijeme zabile 15 golova, a čak šest puta se u posljednjih 25 minuta u strijelce upisao Ninčević. Unatoč lošem napadačkom učinku, domaćini su sve do 55. minute bili u igri (23:24), ali gosti su golovima Igropula i Ninčevića otišli na nedostižnih plus tri. Osim Ninčevića u momčadi Füchsea istaknuo se Sellin sa sedam golova, dok su najbolji strijelci Gummersbacha bili Putics s osam te Pfahl i Krause sa šest golova.

SG Flensburg-Handewitt - Frisch Auf Göppingen 29:25 (18:12)

Uspješan "dan u uredu" imali su i igrači Flensburga. Do svoje 11. ovosezonske pobjede i zadržavanja trećeg mjesta na tablici došli su ne odveć uvjerljivom, ali vrijednom pobjedom protiv Göppingena. Do prve značajnije prednosti Vranješova je momčad stigla sredinom prvog dijela kada je povela s 11:7, a svoje najbolje igre pružila je u drugoj polovici prvog poluvremena u kojoj je stvorila prednost od čak osam golova. Na poluvremenu je bilo plus šest, a u nastavku je još u jednom trenutku razlika bila osam golova (23:15). Ipak, igrači Flensburga su si dozvolili opuštanje pa su gosti svoj zaostatak smanjili na četiri pogotka.

Do šeste uzastopne pobjede Flensburg su vodili Glandorf s deset i Eggert sa sedam postignutih pogodaka, dok je četiri dodao Mogensen. Najefikasniji kod gostiju bili su Rnić s pet te Markez i Oprea s četiri pogotka, a Göppingen je unatoč porazu ostao na vrlo dobrom desetom mjestu, barem do nedjelje.

SC Magdeburg - TSV GWD Minden 26:18 (10:10)

U utakmici s dva izrazito različita poluvremena svoju je drugu uzastopnu pobjedu upisao Magdeburg. U prvom poluvremenu momčadi su bile vrlo neefikasne pa je svaki golman po loptu u mrežu išao tek deset puta. Ipak, u nastavku je favorizirani Magdeburg proradio u pravom svjetlu i drugih 30 minuta igre dobio s 16:8 te došao do vrlo uvjerljive pobjede koja ga je bodovno poravnala s HSV-om. Gosti su priključak držali do 45. minute u kojoj je rezultat bio 16:14, ali su nakon toga u osam minuta zabili tek dva gola i našli se u nedostižnom zaostatku od 23:16.

Najbolji strijelac Magdeburga bio je Robert Weber sa sedam golova, pet je zabio Rojewski, a četiri Grafenhorst. Goste su s četiri postignuta pogotka predvodili Svitlica i Doder, a ovim porazom ostali su na 14. mjestu, samo bod iznad zone ispadanja.

MT Melsungen - HBW Balingen-Weilstetten 31:29 (15:11)

Subotnja utakmica koja je pružila najviše neizvjesnosti bila je ona između šestog Melsungena i 11. Balingena. Domaćini su nastavili s dobrim igrama koje su prikazivali u posljednje vrijeme te su rezultatom 31:29 došli do svoje devet prvenstvene pobjede. Melsungen je sredinom prvog dijela imao šest golova prednosti, ali su gosti na odmor otišli s četiri gola minusa, a onda se u nastavku dodatno približili. Najbliže su došli u 47. minuti kada je bilo 24:22 za domaćine, a iako je Balingen još neko vrijeme održavao takav zaostatak, do potpunog povratka u utakmicu nije uspio doći.

Sedam pogodaka za Melsungen zabio je Fahlgren, šest Karipidis, a po pet Vučković i Mansson. Gosti su doživjeli svoj deveti poraz ove sezone, a najbolji u njihovim redovima bili su Liniger s osam te Billek s pet golova.

TSV Hannover-Burgdorf - TUSEM Essen 34:24 (16:9)

Za najuvjerljiviju pobjedu dana pobrinuli su se igrači Hannovera u utakmici s najslabijim klubom Bundeslige, Essenom. U vrlo ranoj fazi Hannover se počeo rezultatski odvajati, na odmor je otišao sa sedam golova prednosti, a ona je u nastavku narasla na "okruglih" deset golova. Svojom desetom pobjedom u sezoni Hannover je zadržao sedmu poziciju na tablici, dok je Essen poražen i 15. put u 16 utakmica te je uvjerljivo posljednji.

Najbolji strijelci Hannovera bili su Mocsai sa sedam te Lehnhoff sa šest golova, a šest golova zabio je i najefikasniji pojedinac gostiju, Breuer.

Preostale tri utakmice 16. kola igraju se u nedjelju.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938