Zimski sportovi

Jakov Fak drugi na Pokljuki, pobjeda njemačkog predstavnika

Ivor Krapac • nedjelja, 16.12.2012.

Jakov Fak, nekadašnji hrvatski biatlonski reprezentativac, sada pod slovenskom zastavom, osvojio je drugo mjesto na nedjeljnoj utrci s masovnim startom, razveselivši domaće navijače na Pokljuki. Fak se tim rezultatom učvrstio na petom mjestu ukupnog poretka Svjetskog kupa...

Poslije dvije nedavne pobjede, Jakov Fak može se pohvaliti s još jednim dobrim rezultatom u biatlonskom Svjetskom kupu. Na 15 kilometara dugoj utrci s masovnim startom održanoj u nedjelju na Pokljuki, sadašnji slovenski, a nekadašnji hrvatski reprezentativac osvojio je drugo mjesto, sa 17.7 sekundi zaostatka za Nijemcem Andreasom Birnbacherom, koji je došao do pobjede.

Birnbacher je osvojio prvo mjesto bez ijedne promašene mete iz četiri gađanja, dok je Fak imao dvije promašene mete prilikom stajaćeg gađanja, što ga je stajalo još boljeg plasmana.

Na trećem mjestu završio je Amerikanac Tim Burke, s 22.6 sekundi zaostatka za pobjednikom, a gotovo punih pet sekundi iza Faka.

Drugim mjestom osvojenim u nedjelju, nekadašnji hrvatski, a danas slovenski biatlonski adut popravio je vlastiti bodovni učinak u ukupnom poretku Svjetskog kupa, u kojem je na petoj poziciji, sa 196 prikupljenih bodova. U vodstvu je Francuz Martin Fourcade, koji je na nedjeljnoj utrci bio četvrti, a sveukupno ima 349 bodova.

Pokljuka, masovni start, 15 kilometara:
1. Andreas Birmbacher (Njemačka) 35:39.4 (0 promašaja/kaznenih krugova)
2. Jakov Fak (Slovenija) +17.7 (2)
3. Tim Burke (SAD) +22.6 (2)
4. Martin Fourcade (Francuska) +25.9 (2)

• Obrisan korisnik18.12.2012. u 00:28
    neki i dalje ne razlikuju narodnost i državljanstvo. u ovom slučaju narodnost hrvat, a državljanstvo hrvatsko i slovensko. A di bi bio sportnet kad bi donosio rezultate samo domaćih sportaša., bez NHL, NFL, NBA, F1, skijaških skokova, boksa..... propao bi, eto di bi bio.
  • emilio2116.12.2012. u 19:22
    Nije baš jedini, tu je još Bauman. Bravo majstore!!
    emilio21
  • danchy16.12.2012. u 17:41
    ne razumijem zašto stalno donosite rezultate stranog sportaša... ima i onih koji su odlučili prihvatit uvjete i nastupati za Hrvatsku, pa o njima ni riječi
    danchy
  • Obrisan korisnik16.12.2012. u 17:00
    Još jedna odlična uturka Jakova! Ispred Fourcadea i Svendsena koji su imali jednak broj promašaja, pohvalno! Nadam se da će i nakon blagdanske pauze nastaviti s odličnim rezultatima. Sretno!