PSG stopostotan na zimsku pauzu, Kopljar trostruki strijelac

Mihaela Bradovski • četvrtak, 20.12.2012.

Šest utakmica posljednjeg ovogodišnjeg kola francuske rukometne lige odigrano je u srijedu, kao uvertira pred veliki derbi, dvoboj između Montpelliera i Chamberyja. Minimalne gostujuće pobjede upisali su PSG, Cesson i Selestat, dvojaca za začelja Billere i Aix još jednom nije uspio stići do bodova, dok je Nantes imao poprilično lagan posao protiv Creteila...

Tremblay en France - Paris Saint Germain Handball 26:27

Momčad Paris Saint Germaina stopostotna je završila jesensku polusezonu i iako se proljeću okreće s najvećim pravom na snove o naslovu prvaka, posljednjih nekoliko kola sastav Philippea Gardenta nije više onako uvjerljiva kao na startu prvenstvene trke. Nakon prošlotjedna +2 pobjede, Parižani su na gostovanju kod Tremblay uhvatili puni plijen, ali ovoga puta kroz minimalno slavlje.

Po pet zgoditaka u dresu pobjedničkog sastava postigli su Hansen, Gunnarsson i Bojinović, dok se Marko Kopljar u strijelce upisao tri puta. Najuspješniji šuter na susretu, član Tremblaya Matthieu Drouhin precizan je bio šest puta, a gostujući je mrežu, jednom, pogodio i Vladimir Ostarčević. Dragan Počuča, vratar domaćina, stigao je do 13 obrana, ali u konačnici niti šest Tremblayevih obrana više mu donijelo makar bod.

Tijekom susreta niti jedna momčad nije uspjela ostvariti osjetniju prednost. Iako je gotovo čitavo prvo poluvrijeme gostujući sastav držao prednost od pogotka, odnosno dva, pet minuta prije odlaska na odmor najbolji strijelac domaćina po prvi puta donosi +1 za Tremblay.

U nastavak se ipak ušlo s pogotkom prednosti za PSG, a sličan scenarij onome iz prvog dijela ponudila je i druga dionica dvoboja. Tremblay preko Binga na 24:23 dolazi u 53. minuti, pogodak prednosti ima i četiri minute kasnije, no posljednja lopta završava iza leđa domaćeg vratara. Za 27:26 PSG-a pogodio je Nicolas Claire u posljednjim sekundama.

US Ivry handball - Cesson Rennes Metropole HB 25:26

Neizvjesna je bila i borba između Ivryja i Cessona, a i u ovom dvoboju pobjeda je na kraju otišla na stranu gostujuće momčadi. Cesson se nakon ove pobjede za tri boda udaljio od svog posljednjeg protivnika. Gostujućom 3:0 serijom započela je ova utakmica, a sastavu u čijim je redovima zaigrao i Davor Dominiković nije mogla zadovoljna biti niti nakon 15-ak minuta susreta kada se nalazila u zaostatku za pet pogodaka. Ipak, samo deset minuta kasnije semafor je pokazao izjednačujućih 11:11, dok se na odmor otišlo pri 14:14.

Léo Leboulaire pogodio je u 12. minuti nastavka za +4 Cessona, gosti su u tim trenucima ponovno mogli nešto lakše disati, no završnica im je ponovno donijela tešku borbu oko zadržavanja makar minimalne prednosti. Posljednji pogodak, onaj vrijedan pobjede, postigao je Igor Anić čak pet minuta prije isteka vremena. Bivši hrvatski reprezentativac u poraz svoje momčadi ovoga puta nije ugradio niti jedan pogodak.

Slaba izdanja Obada i Jerkovića, sjajan povratak Fernandeza

Na odličan je način polusezonu zaključio Nantesov Valero Rivera koji je u susretu s Creteilom postigao 12 pogodaka. I u prošlim dvobojima španjolski je reprezentativac predvodio šuterski učinak svoje momčadi, a s četiri zgoditaka manje u srijedu mu je koliko toliko uspio parirati tek Creteilov Hugo Descat.

Njegov suigrač Mario Obad postigao je dva gola, dok je Jerković skupio tek jednu obranu. Davorin Vranić nije se našao u konkurenciji za nastup. Već na kraju prvoga dijela, koji je domaćin dobio s 20:13 bilo je vidljivo kako će gosti teško do slavlja. Istu razliku, +7, Nantes je bez problema znao očuvati do kraja.

Uspješan je u 13. kolu bio i četvrtoplasirani Dunkerque koji je stigao u goste Aixu, nakon Billerea najslabijoj momčadi prvenstva. Odličnu su predstavu pružili vratari, domaći Cappelle sa 14 obrana i Vincent Gerard u dresu pobjedničkog sastava s jednom više. Period bez domaćeg pogotka, između 37. i 45. minute, pokazao se ključnim; Dunkerque je tada pobjegao na nedostižnih +7.

S 13 poraza iz jednako toliko utakmica od prve polovice prvenstva oprašta se posljednji Billere. U srijedu je, za šest pogodaka, od njega bila uspješnija momčad Saint-Raphaela koju je s 11 zgoditaka predvodio Caucheteux, odnosno vratar Đukanović s 12 obrana. Gosti su drugi zgoditak postigli tek u sedmoj minuti, u prvih pola sata uspjeli su poentirati svega devet puta i može se reći kako je susret od početka do kraja išao samo u jednom smjeru.

Osim PSG-a i Cessona minimalnu gostujuću prednost u ovom je kolu upisao i Selestat. Za pogodak slabiji bio je Fenix, no za razliku od dvije prvospomenute utakmice, na ovoj je palo nešto više zgoditaka. Kapetan Fenixa i francuske reprezentacije Jerome Fernandez vratio se nakon dvomjesečne pauze na najbolji mogući način - u mrežu Selestata pospremio je 10 lopti.

Nažalost, njegova momčad to nije znala iskoristiti, baš kao ni 15 obrana vratara Karabouea. Jednak broj zaustavljenih šuteva imao je i Fulop na drugoj strani. Nakon deset minuta igre gosti su prešli u vodstvo koje su na kraju uspjeli pretvoriti u svoju pobjedu. Fenix je zapeo u finišu, u posljednje dvije minuta postigao čak četiri zgoditka, no pokazalo se dovoljnim tek za priključak na gol razlike.

• Buggy20.12.2012. u 16:13
    Mila majko kako igra Marko, hahah. Stvarno mi je uvijek bio antipatičan igrač ali svaka mu čast
    Buggy
  • Obrisan korisnik20.12.2012. u 16:07
    Bravo Marko!!!13 utakmica,više od 4 gola po utakmici ,63% šut, obrana super.Još jednom BRAVO !!
  • Obrisan korisnik20.12.2012. u 11:15
    Fr liga je od ove sezone definitivno 2.najjača u europi iza bundeslige! španjolska je u silnom padu i poljska i mađarska liga bi je uskoro mogle preteći po snazi i kvaliteti klubova.