Zagreb - Osijek: Zagreb nastavlja rasipati bodove

Zagreb - Osijek 2:2

Zagreb: Mihačić 5.5, Ilečić 5.5, Rendulić 5.5, Stavrevski 5, Biškup 5.5 (od 46. Čačić 5), Osibov 6, Surać 6, Kosić 6.5, Bule 6, Banović 6.5.

Osijek: Malovan 6, Prišć 6.5, Zebić 6, Vuica 6, Krstulovic 5.5 (od 64. Jukić 5.5), Ergović 6, Beširević 6, Balatinac 6, Bubalo 6 (od 59. Ostopanj 5.5), Bjelica 6.5, Mitu 7 (od 89. Grnja -).

Žuti kartoni: Ilečić, Kosić, Cižmek, Čačić (Zagreb); Bubalo, Bjelica (Osijek) Crveni kartoni: Beširevi. (50. - igranje rukom u šesnaestercu)

Svi oni koji su gledali utakmicu reći će da je neriješeno najrealniji rezultat današnje utakmice, jer je svakoj momcadi pripalo po jedno poluvrijeme. Iako su Zagrebovi igrači zajedno sa svojim gostima iz Osijeka pružili jednu lijepu partiju nogometa, ostaje dojam da im domaći teren u Kranjčevićevoj "ne leži".

Sumnjamo da bi Zagreb imao toliku premoć u drugom poluvremenu da u 50. minuti Osijek nije ostao s 10 igrača zbog Beširevićevog igranja rukom unutar šesnaest metara, u trenutku dok je lopta ulazila u gol. No, krenimo redom.

Sam početak utakmice je pripao Zagrebu, čiji su igrači odlučno krenuli na Osijekova vrata, i već na startu su imali par izglednih prilika, ali bez konkretne realizacije.

Banović u akciji (Snimio: Dražen Patarčić)

Zagrebova zadnja linija je danas bila u blijedom izdanju, i to je pokazala već u 10 minuti, kada Stavrevski gubi loptu od Bubala, a potonji lijepo ubacuje pred Mihaciča, gdje Mituu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu - 0:1.

Nastavak prvog dijela donosi nešto agilniju i konkretniju igru gostiju s nekoliko obecavajucih prilika, dok je najizglednija bila ona Bubala u 30. minuti, kada izbija sam pred Mihačića, ali u ključnom trenutku zaboravlja loptu iza sebe.

Zagreb se trudio nešto napraviti, ali od tog silnog truda bilježimo tek nekoliko pokušaja iz daljine.

Drugo poluvrijeme Zagreb je počeo kao i prvo - odlučno, s par lijepih prilika. I jedna je u 51. minuti urodila plodom. Osibov je iznosio jednu loptu iz Zagrebovog dijela igrališta i nastavio u kombinaciji s Kosićem izbacivati sve Osijekove igrače iz stroja, da bi na kraju sam izašao pred prazna vrata i uputio udarac prema praznom golu. Beširević je pokušao glavom izbiti loptu, pa ju je zakačio i rukom, za što je dobio direktno crveni karton. Sudac Šupraha dosuđuje kazneni udarac za domaćina, koji Kosić pretvara u izjednačenje.

Mitu postiže vodeći gol za Osijek (Snimio: Dražen Patarčić)

Zagreb je nakon postignutog gola nastavio s pritiskom i nizao prilike jednu za drugom, a Osijek se sa 10 igrača očiglendo orijentirao na branjenje tog boda.

U 73. minuti još jedna kontra Zagreba, ovaj put po lijevom boku je povukao Surać, da bi pred samu korner liniju loptu prizemno ubacio u peterac Malovana, a Čižmek je rutinirano samo skrenuo za vodstvo Zagreba od 2:1.

Kad se već očekivao potop Osijeka, stigao je još jedan hladan tuš za Zagreb i njihove navijače, jer ni dvije minute nakon vodeceg pogotka Zagreba Osijek ni kriv ni dužan ponovno dolazi do neriješenog rezultata.

Gosti su imali jedan slobodan udarac na oko 35 metara od Mihačićevog gola, i lopta upućena u šesnaesterac odbija se od Ergovića i dolazi do Vuice, kojeg s leda ruši jedan Zagrebov igrač, a Šupraha ponovno pokazuje na bijelu točku, s koje je Bjelica bio siguran izvođač.