Saint Etienne ostao u "crnoj rupi", Marseille održao korak s PSG-om i Lyonom

Borna Rupnik • nedjelja, 23.12.2012.

PSG, Lyon i Marseille ostali su bodovno poravnati na čelu poretka Ligue 1. Na Velodromeu je pao Saint Etienne, a nedjelja je u potpunosti pripala domaćinima...

U posljednjoj utakmici 19. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Saint Etienne 1:0 te tako održao korak s vodećim momčadima lige, Paris Saint Germainom i Lyonom.

Na samom isteknu ne posebno zanimljivog prvog poluvremena jedini je pogodak na utakmici postigao Andre Ayew, koji je pogodio glavom poslije ubačaja Roda Fannija.

Najbliže je izjednačenju u dva navrata bio Pierre-Emerick Aubameyang, no zaustavili su ga vratar Steve Mandanda i Fanni, koji mu je loptu zaustavio na gol-crti. Ayew je mogao i do drugog pogotka, pet minuta prije kraja, ali iskazao se i gostujući vratar Stephane Ruffier.

Saint Etienne tako će u novu godinu ući u negativnom nizu bez slavlja, tek kao deseta momčad Ligue 1, premda je pri kraju polusezone pretendirao na znatno više pozicije, a pobjeda na Velodromeu ostaje mu nedostižna još od 1979. godine.

Toulouse je pobijedio Sochaux golovima Regattina u prvom i Rivierea u drugom poluvremenu, a uspješan domaćin bio je i Valenciennes. Evian se u rezultatskom zaostatku našao u 14. minuti, kada je precizan bio Pujol, a izjednačio je Khalifa u 32. minuti utakmice. Tri boda Valenciennesu osigurao je Saez 15 minuta prije kraja, nakon isključenja Konea.