Flensburg nanio Kielu drugi poraz u sezoni, Löwen ponovno na vrhu Bundeslige

Igor Šestak • srijeda, 26.12.2012.

Dan nakon Božića radno su proveli rukometaši u Bundesligi. Na rasporedu je bilo 19. kolo, posljednje u 2012. godini i posljednje prije šestotjedne stanke zbog Svjetskog prvenstva u Španjolskoj. Derbi kola odigrali su Flensburg i Kiel, a rezultatom 35:29 uvjerljivu su pobjedu upisali igrači Flensburga. Rhein-Neckar Löwen je iskoristio poraz rivala te je još jednom preuzeo vrh tablice, a uspješno su godinu završili i igrači HSV-a te Füchsea. Od hrvatskih igrača istaknuli su se Ivan Ninčević sa sedam golova za Berlinčane te Domagoj Duvnjak sa šest i Igor Vori s četiri pogotka za Hamburžane.

SG Flensburg-Handewitt - THW Kiel 35:29 (19:14)

Derbi utakmicu 19. kola Bundeslige odigrali su Flensburg i Kiel. Flensburg je dočekao Kiel sa sjajnim nizom od sedam uzastopnih pobjeda te je tražio pobjedu kako bi uhvatio možda i posljednji vlak za uključenje u borbu za naslov prvaka. Sjajnom igrom momčad Ljubomira Vranješa nanijela je drugi ovosezonski poraz Kielu te mu se približila na samo tri boda zaostatka.

Već početak utakmice otišao je na stranu Flensburga. U prvih sedam minuta domaćini su poveli s 5:1, a nakon što je Kiel smanjio zaostatak na dva gola, napravili su seriju od 4:1 i poveli s 10:4. Svoju sjajnu igru Flensburg je nastavio do kraja prvog poluvremena i okončao ga na plus pet. Kiel jednostavno nije imao odgovor na igru domaćina i niti u nastavku nije uspio promijeniti tijek utakmice. Do 45. minute prednost se kretala oko pet golova, a onda je Flensburg pobjegao na 28:20, da bi prednost u 50. minuti dosegnula najvećih devet golova. U završnici su Zebre malo smanjile zaostatak, ali time samo djelomično ublažile poraz.

Veliku ulogu u pobjedi Flensburga odigrao je vratar Mattias Andersson s čak 20 obrana (četiri sedmerca), dok su u napadu najviše vukli Holger Glandorf s devet, Anders Eggert s osam i Thomas Mogensen sa sedam golova. Vratari Kiela, Omeyer i Palicka zajedno su imali tek devet obrana. Prvi strijelac Zebri bio je Filip Jicha s devet golova, a pet je dodao Momir Ilić.

"Kontrolirali smo utakmicu od prve do 60. minute. To protiv Kiela ne može svatko i vrlo sam zadovoljan što u našoj igri nije bilo padova. Bili smo vrlo disciplinirani, a Andersson je branio sjajno. Igrali smo na svom parketu, vjerovali smo u sebe i bili smo hrabri. Vrlo sam ponosan", poručio je nakon utakmice Ljubomir Vranješ, dok je Alfred Gislason bio vrlo razočaran igrom svoje momčadi: "Nismo igrali dovoljno dobro. Loše smo počeli utakmicu i razbranili Anderssona, a kasnije smo stalno bili u zaostatku. Liga je još uvijek sasvim otvorena, a nadam se ovakvi dani više neće događati."

Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen 27:22 (14:11)

Poraz Kiela iskoristio je Rhein-Neckar Löwen i domaćom pobjedom nad Melsungenom ponovno preuzeo vrh tablice s dva boda prednosti. Bila je to utakmica koja se mogla podijeliti na tri faze. U prvoj su momčadi bile sasvim izjednačene. U 24. minuti rezultat je bio 10:10, a onda je uslijedila druga faza u kojoj su Lavovi napravili seriju od 9:1 i u 36. minuti utakmice poveli s 19:11. U završnih dvadesetak minuta Melsungen je bio nešto bolji i uspio je smanjiti svoj zaostatak, ali nedovoljno da bi ozbiljnije zaprijetio domaćinima.

Andy Schmid je izvodio sedmerce za Löwen i realizirao pet od šest te s još jednim golom iz igre bio najbolji strijelac utakmice. Po pet golova su za domaćine zabili Bjarte Myrhol i Stefan Sigurmannsson, a po četiri su dodali Alexander Petersson i Kim Ekdahl du Rietz. Odlično je branio domaći vratar Goran Stojanović i skupio 19 obrana. Najbolji pojedinci u momčadi Melsungena bili su Savas Karipidis i Michael Allendorf s pet postignutih golova.

Füchse Berlin - TV 1893 Neuhausen 36:25 (21:15)

Vrlo lagan posao u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici imali su rukometaši berlinskog Füchsea. U svojoj su dvorani ugostili Neuhausen i slavili s visokih 36:25. Ovom pobjedom zadržali su četvrtu poziciju s dva boda zaostatka za trećim Flensburgom. Već u ranoj fazi utakmice došli su do vodstva od 10:4, a s jednako visokim vodstvom su otišli na poluvrijeme. U nastavku su dodatno povećali prednost i bez većih poteškoća došli do visoke pobjede.

Za Lisice su nastupili i hrvatski igrači. Ivan Ninčević je postigao sedam golova (sedmerci 3/3), a Denis Špoljerić po običaju je vrlo dobro odradio svoje obrambene zadatke. Najbolji strijelac Füchsea bio je Johannes Sellin s osam pogodaka, a još su se četiri igrača istaknula postizanjem četiri pogotka. Neuhausen su u 14. ovosezonskom porazu predvodili Marcel Schiller sa šest i Andreas Schröder s pet golova.

TV Grosswallstadt - HSV Hamburg 30:31 (17:16)

HSV je i u 19. kolu nastavio s promjenjivim prezentacijama. Na gostovanju kod pretposljednje momčadi lige silno se namučio za dva boda, a do njih je došao pogotkom Hansa Lindberga 55 sekundi prije kraja utakmice. U prvih 30 minuta Grosswallstadt je češće držao prednost, a ona je najveća bila u 28. minuti kada je na semaforu stajalo 17:14. HSV je u nastavku preuzeo vodstvo, nekoliko puta imao dva pogotka prednosti, ali se u posljednjih pet minuta ušlo s izjednačenim rezultatom 29:29. Za 30:30 pogađali su Domagoj Duvnjak i Michael Spatz, a onda su pobjedu gostima donijeli Lindberg i vratar Johannes Bitter koji je u utakmici prikupio 12 obrana.

HSV je ovom pobjedom nastavio svoju pobjedničku seriju, koja se sada protegnula na četiri utakmice, ali je ostao na šestom mjestu na tablici. Lindberg je zabio četiri pogotka iz sedmeraca, a još šest iz igre te je bio najbolji strijelac HSV-a s deset pogodaka. Duvnjak se u strijelce upisao šest puta iz svojih deset šuteva, a po četiri su pogotka upisali Michael Kraus, Pascal Hens i Igor Vori (4/4). Blaženko Lacković nije igrao zbog ozljede. Grosswallstadt su na prag velikog iznenađenja i prekida negativne serije od šest uzastopnih poraza doveli Maximilian Holst s deset te Chen Pomeranz s osam golova.

TSV Hannover-Burgdorf - TuS N-Lübbecke 37:31 (17:14)

Hannover je pobjedom nad Lübbeckeom zadržao petu poziciju, a slabu su večer pritom za goste imali Nikola Blažičko i Drago Vuković. Hrvatski vratar obranio je tek četiri lopte, dok se srednji vanjski nije uspio upisati u strijelce, a zaradio je jedno isključenje. Hannover je do svoje šeste pobjede zaredom došao dobrom igrom početkom drugog poluvremena kada je prednost od tri pogotka iz prvog dijela povećao na 26:20 u 42. minuti. Stečenu je prednost do kraja utakmice sačuvao bez većih problema.

U pobjedi Hannovera najviše su se istaknuli Torge Johannsen s osam te Mait Patrail i Lars Lehnhoff sa šest postignutih golova. Najbolji strijelac Lübbeckea bio je Tomasz Tluczynski sa sedam golova.

Gummersbach bodom izašao iz zone ispadanja, nove pobjede Magdeburga i Lemga

Gummersbach je u svojoj dvorani remizirao s Mindenom 25:25, a od hrvatskih igrača nastupio je samo Goran Šprem te postigao dva pogotka. Vedran Zrnić nije igrao zbog ozljede. Gummersbach je u posljednje dvije minute ušao s vodstvom 25:23, a bod Mindenu su donijeli Christoph Schindler i Nenad Bilbija. Najbolji strijelac utakmice bio je Aljoscha Schmidt s osam golova, dok su domaćine sa šest golova predvodili Baran Putics i Adrian Pfahl. Gummersbach je ovim bodom na tablici preskočio Neuhausen i izašao iz zone ispadanja.

Vrlo uvjerljiv bio je Magdeburg te je s 35:25 pobijedio posljednji Essen. Do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica Magdeburg je vodio Robert Webber s deset postignutih golova. Dobru formu zadržao je i Lemgo te s 25:22 nadigrao Göppingen. S osam pogodaka u toj se utakmici istaknuo Jens Bechtloff. Prilično iznenađenje priredili su igrači Balingena gostujućom pobjedom kod Wetzlara rezultatom 32:29.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938

• Obrisan korisnik27.12.2012. u 00:21
    dobra utakmica između Flensburga i Kiela!