Juniori Splita u završnici poraženi od Joventuta na otvaranju turnira u Barceloni

Bernard Jurišić • petak, 04.01.2013.

Juniorska momčad Splita porazom je otvorila nastup na euroligaškom NIJT turniru u Barceloni. U prvoj utakmici bolji od Splićana bili su juniori Joventuta iz Badalone 81:91, a sjajnu partiju u redovima Žutih pružio je Ivan Bender...

Split - Joventut 81:91 (28:21, 49:49, 67:74)

SPLIT: J.Gulam 6 (5s), I.Jukić 15, P.Marinelli 16 (7a), A.Došen, G.Filipović, D.Bender, T.Gabrić 19 (7s), L.Božić, I.Bender 25 (8s), F.Krajina, A.Žižić, J.Jukić.

JOVENTUT: G.Gomila 17, S.Costa 11, A.Abalde 7, F.Guallar 2, M.Fonolla, X.Assalit 5, A.Sans 14 (5s), D.Iriarte 7 (5s), J.Nogues 14 (7s), A.Kwazema, E.Gonzalez, M.Bauza 14.

Splićani su dobro otvorili prvu utakmicu u Barceloni, prvu četvrtinu riješili u svoju korist i tricom Marinellija na otvaranju druge četvrtine imali prednost 31:21. No, španjolska momčad se vratila, u 16. minuti preuzela vodstvo (35:36), a na poluvrijeme se otišlo s 49:49.

Hezonja predvodio Barcelonu

Mario Hezonja predvodio je Barcelonu do uvijek slatke pobjede protiv juniora Real Madrida u prvom kolu. Barcelona je svoje najveće rivale pobijedila 82:70, a igrač utakmice bio je naš reprezentativac. Dubrovčanin je ubacio 25 poena, uz tri skoka, četiri asistencije i tri osvojene lopte.

Sredinom treće četvrtine Splićani su držali minimalnu prednost (61:60), ali završnica je pripala Joventutu. U posljednju četvrtinu ušlo se s prednošću Španjolaca 67:74.

I dalje su se splitski juniori borili i tražii način da vrate rezultatsku prednost, pet minuta prije kraja bili su na minimalnom zaostatku 78:79. No, u sljedećem napadu Marinelli je zaradio petu osobnu, što je Joventut iskoristio i u završinici došao do pobjede 81:91.

Sjajnu partiju u redovima Splita pružio je Ivan Bender, koji je za 25 ubačaja pogodio 12 od 14 šuteva, dohvativši pritom i osam skokova. Marinelli je utakmicu završio sa 16 poena i sedam asistencija za 29 minuta, Tomislav Gabrić je ubacio 19, uz sedam skokova.

Splićane u subotu očekuje dvostruki program, utakmice protiv Union Olimpije u 9:30, te Cajasola u 20 sati.