Sjajna trojka Union Olimpije nanijela Splićanima drugi poraz u Barceloni

Bernard Jurišić • subota, 05.01.2013.

Juniori Splita doživjeli su i drugi poraz na euroligaškom NIJT turniru u Barceloni. Protiv Union Olimpije Splićani su se dugo držali u utakmici, no tri sjajna mlada reprezentativca Finske, Srbije i Engleske su presudila Splićanima...

Split - Union Olimpija 75:84 (19:19, 34:32, 53:60)

SPLIT: J.Gulam 7, I.Jukić 19, P.Marinelli 2, A.Došen, G.Filipović, D.Bender 9 (7s, 6b), T.Gabrić 21 (9s), L.Božić, I.Bender 11, F.Krajina, A.Žižić, J.Jukić 6.

UNION OLIMPIJA: T.Kodrin 4, T.Cerić 2, J.Letnik, D.Purić, L.Kokol 13, Ž.Šiško, J.Akodo Dang 20 (4s, 4a), G.Sajevič, J.Fingust, A.Lazić 4, V.Vučetić 20 (11s), E.Sulejmanović 21 (13s).

Nakon poraza od Juventuta, juniori Splita poraženi su i od Union Olimpije u drugoj utakmici NIJT turnira u Barceloni. Žuti su većinu utakmice bili ravnopravni slovenskoj momčadi, no u završnici su ipak ubilježili drugi poraz.

Na poluvremenu su Splićani imali prednost 34:32, a skupo ih je stajala serija kojom je Olimpija krajem treće četvrtine otišla na 10 razlike (58:48). Žuti su se primaknuli na 64:63 šest minuta prije kraja, no završnicu su igrači Olimpije ipak mirno priveli kraju.

Kod Splita je zakazao Paolo Marinelli (dva poena i tri asistencije uz šut 0/7), a najefikasniji je bio Tomislav Gabrić s 21 poenom i devet skokova. Ivan Jukić je ubacio 19, a vrlo dobru partiju pružio je najmlađi igrač splitske momčadi Dragan Bender ubacivši devet poena, uz sedam skokova i čak šest blokada.

Slovensku momčad predvodila su tri sjajna inozemna reprezentativca - finski Bosanac Emir Sulejmanović s 21 poenom i 13 skokova, Srbin Vasilije Vučetić s 20 poena i 11 skokova, te Englez Jules Dang Akodo s 20 poena, četiri skoka i četiri asistencije.

Splićane večeras u 20 sati očekuje posljednji susret u skupini protiv Cajasola iz Seville, a ukoliko Joventut danas pobijedi i Olimpiju i Cajasol, Splićane bi pobjeda od 11 razlike odvela u polufinale.