Josip Tolić • subota, 05.01.2013.

Odigrano je 28 utakmica popodnevnog programa trećeg kola FA kupa. Newcastle je drugu sezonu zaredom zaustavljen od Brightona u gostima 2:0, Demba Ba postigao je dva pogotka u debiju za Chelsea koji je bez problema prošao Southampton (1:5), a Manchester City apsolvirao je Watford 3:0.

Samo nekoliko dana nakon što je iz Newcastlea prešao u Chelsea, Demba Ba pobrinuo se da ga navijači zavole. Senegalac je dvama pogocima na gostovanju Bluesa u Southamptonu osigurao europskom prvaku prolazak u četvrto kolo FA kupa.

Domaćini su otvorili utakmicu pogotkom Jaya Rodrígueza sredinom prvog poluvremena, no nisu uspjeli zadržati prednost. Ba je prvi put poentirao u 35. minuti iz blizine, a Victor Moses u posljednjim trenucima prvog dijela doveo je goste u vodstvo.

Branislav Ivanović početkom nastavka udvostručio je prednost Plavih, a Senegalac je svaku sumnju oko pobjednika ovog dvoboja riješio svojim drugim pogotkom u 61. minuti, kada je bez zadrške u mrežu preusmjerio Hazardovo podvaljivanje na peterac. Priču je zaključio Frank Lampard sedam minuta prije kraja pogotkom s bijele točle.

Demba Ba pridonio je tako pobjedi svog novog kluba, dok je bivši - ispao. Newcastle je nastavio seriju negativnih rezultata porazom na gostovanju kod Brighton & Hove Albiona. Član Championshipa ponovio je tako uspjeh iz prošlogodišnjeg izdanja najstarijeg svjetskog nogometnog natjecanja, kada je također eliminirao Svrake.

Pobjedu su donijeli pogoci Orlandija u 33. nakon polukontre te Hosinsa u 87. minuti, dok je United posljednjih pola sata igrao s desetoricom zbog isključenja Shole Ameobija.

Ni drugi klub iz vrha Premiershipa nije imao problema s protivnikom u trećem kolu. Bio je to drugoligaš Watford koji je s Gradskog stadiona ispraćen s tri pogotka. Carlos Tévez poentirao je iz slobodnog udarca u 25. minuti, netom prije završetka prvog dijela za 2:0 glavom je zabio Gareth Barry, a mladi Portugalac Marcos Lopes postavio je konačan rezultat.

Donedavni premijerligaš Bolton bio je blizu izbacivanja Sunderlanda, no prednost od 2:0 nije uspio zadržati i igrat će se ponovljena utakmica. Ni Fulham ni Wigan nisu imao sreće sa slabije rangiranim protivnikom na domaćem terenu, Blackpool odnosno Bournemouth izvukli su 1:1.

U ogledu premijerligaša Queens Park Rangers i West Bromwich Albion odigrali su bez pobjednika, dok je Tottenham uz dva gola Dempseyja i jednim Balea bio bolji od Coventryja.

Iznenađenjima dana svakako bi se mogli prozvati petoligaši Luton i Macclesfield koji su izbacili članove Championshipa, Wolverhampton odnosno Cardiff City.

• Obrisan korisnik05.01.2013. u 23:16
    To je ono što Torres nema, a što imaju igrači kao Drogba i Demba Ba onu pozitivnu drskost i nisu mekušci na terenu, Torres obično pleše onako kako i stoper, a ovakvi profili igrača tjeraju stopere na kretanje, a tu znaju često pogriješit :)
  • Obrisan korisnik05.01.2013. u 20:13
    gledao sam nesto malo ispocetka, ba se borio kao lav...
  • Obrisan korisnik05.01.2013. u 19:56
    pravi napadač.otvara se,zadržava loptu,osvaja duele,nađe se u prilikama,zabija..e moj ninjo odi ti natrag u athletico,jer ovaj dečko igra odlično! mada je tek prva tekma i to protiv sotona,ali neke stvari čovjek vidi odmah
  • Obrisan korisnik05.01.2013. u 19:14
    mogao bi hazard, igrac koji stvori najvise prilika u ligi, pocet upisivati vise asistencija...kad dodas torresu loptu u sansu k'o da si je bacio u bunar
  • Obrisan korisnik05.01.2013. u 19:10