West Ham 2:2 Manchester United
Manchester United

Van Persie spasio United u nadoknadi, Joe Cole u drugom debiju za West Ham dvaput asistirao

Josip Tolić • subota, 05.01.2013.

U posljednjoj subotnjoj utakmici trećeg kola FA kupa West Ham United i Manchester United na Upton Parku odigrali su utakmicu bez pobjednika (2:2). Bila je to utakmica prepuna uspona i padova za oba sastava; gosti su vodili, zaostajali pola sata prije kraja, ali pogodak Robina van Persieja u sudačkoj nadoknadi donio im je ponovljeni dvoboj na Old Traffordu.

Teško gostovanje u Londonu preživio je Manchester United, ali s Upton Parka ipak ne odlazi izbačen iz FA kupa. Crveni vragovi odigrali su remi u West Hamu i prolaz u posljednje 32 momčadi najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu tražit će u ponovljenoj utakmici na svom terenu.

Nakon gotovo 15 godina na Upton Parku u majici Čekićara debitirao je Joe Cole, a njegov nastup pozitivno je djelovao na momčad. Sredinom prvog poluvremena povela je momčad Sir Alexa Fergusona kada je Hernández poslužio Cleverleyja, Englez povratnu loptu zakucao u mrežu.

Odgovor domaćina brzo je stigao. Nakon samo četiri minute upravo je Joe Cole bio pokretač akcije za izjednačujući pogodak. Na asistenciju bivšeg igrača Chelsea, Liverpoola i Lillea James Collins glavom je poentirao za 1:1.

Preokret je bio potpun netom prije isteka sat vremena igre. Glavni akteri ponovno su bili isti. Cole je asistirao, a Collins na sličan način zabio za val oduševljenja na tribinama.

Nekoliko minuta nedostajalo je do kraja dvoboja i velikog uspjeha domaćih nogometaša, no onda se - po tko zna koji put - crvenima ukazao Robin van Persie. Ryan Giggs uputio je loptu iz svoje polovice i prebacio Tomkinsa, a Nizozemac smireno poslao loptu u mrežu za konačnih 2:2.